ATAL wybuduje biurowiec we Wrocławiu

0
3444
ATAL biurowiec we Wrocławiu

Ogólnopolski deweloper ATAL rozszerza swoje portfolio o nowy biurowiec we Wrocławiu. Obiekt o powierzchni ok. 13,5 tys. mkw. powstanie przy ul. Krakowskiej 35.

– Niezmiennie koncentrujemy się przede wszystkim na budowie i sprzedaży mieszkań. Pozostałe przedsięwzięcia komercyjne, m.in. lokale inwestycyjne czy biurowce, stanowią jedynie uzupełnienie naszej oferty. Ich celem jest przede wszystkim możliwie optymalne wykorzystanie gruntów, które już znajdują się w banku ziemi spółki. Przy rozwijaniu kompetencji w segmencie komercyjnym będziemy wspierać się doświadczeniem profesjonalnego partnera, który bardzo dobrze zna ten rynek. Warto jednak zaznaczyć, że w naszej blisko 30-letniej historii zrealizowaliśmy szereg mniejszych obiektów z biurami – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.

Biurowiec to część inwestycji ATAL Business Centers, dedykowany klientom poszukującym nowoczesnych przestrzeni biurowych w otoczeniu zieleni. Budynek będzie tworzyć sześć kondygnacji naziemnych oraz jedna podziemna. Wzorcowe piętro będzie się składać z ok. 2,3 tys. mkw., dzięki czemu przestrzeń mogą zagospodarować cztery firmy. W budynku będą się znajdować dwukondygnacyjne lobby oraz pięć szybkobieżnych wind. Przewidziano również stworzenie szatni oraz łazienki dla rowerzystów, ponieważ do budynku prowadzą bezpośrednio ścieżki rowerowe.

Obiekt będzie się składał z powierzchni typu open space z dostępem do światła dziennego. Najemcy będą mogli tworzyć zarówno ergonomiczne miejsca pracy, eleganckie gabinety, czy sale konferencyjne. Lokalizacja budynku to dynamicznie rozwijająca się południowa część Wrocławia. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Dodatkowo najemcy biurowca mają bezpośredni dostęp do Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia.

Biurowiec zdobył certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to I kwartał 2021 r. Projektem inwestycji zajmuje się biuro projektowe Kuryłowicz & Asscoiates. Deweloper przewiduje kolejne projekty w innych lokalizacjach.

Źródło zdjęcia: ATAL

Przeczytaj także:  Nissin Logistics nowym najemcą Panattoni Park Bydgoszcz II
avatar
  Obserwuj  
Informuj o