B Urban – lokale inwestycyjne w myśl ekonomii współdzielenia

B Urban

B Urban to lokale inwestycyjne pod wynajem w nowym biznesowym centrum Wrocławia. Są zaprojektowane z myślą o osobach wkraczających na ścieżkę dorosłego życia oraz pracownikach okolicznych korporacji. Zakończenie budowy inwestycji przewidziane jest na III kwartał 2021 r. Inwestgrupa przy swoim projekcie B Urban podkreśla korzyści płynące z ekonomii współdzielenia.

Sharing economy to trend zakładający, że zamiast nabywać coraz więcej rzeczy lub usług, lepiej je wypożyczyć albo podzielić z innymi z obopólną korzyścią. Dzisiejsza rzeczywistość, tzn. nowoczesne technologie, Internet, smartfony, ułatwiają drogę do nieprzerwanego kontaktu między użytkownikami, co pomaga i napędza ekonomię współdzielenia.

Koncepcja B Urban

Inwestgrupa podziela wyżej wspomniane założenia oraz ideę minimalizmu i zaznacza, że „nie potrzebujemy posiadać rzeczy, aby z nich korzystać. Styl życia bazujący na mniejszym przywiązaniu do rzeczy sprawia, że łatwiej zmieniamy swoje miejsce zamieszkania, poszukując przede wszystkim bliskości pracy czy szkoły”. Według dewelopera wielofunkcyjność przestrzeni to trend, który w przyszłości zyska na sile. Zgodnie z nim powstał projekt B Urban, który łączy przestrzenie mieszkalne, usługowe i biurowe. Tak zaprojektowane obszary są niemalże samowystarczalne, co pozwala zaoszczędzić mieszkańcom czas.

Założeniem B Urban jest życie w mieście, przy bliskości uczelni i miejsca pracy, kultury, rozrywki i mieszkać na niedużym metrażu, ponieważ część przestrzeni można dzielić z innymi, np. pralnię, przestrzeń do pracy czy ćwiczeń. Inwestycja to zbiór wielu możliwości z zakresu sharing economy w jednym miejscu jak chociażby coworking, kawiarnie, siłownia czy wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Jak podkreśla deweloper: „współdzielenie niektórych funkcji daje mieszkańcom większą przestrzeń do życia”.

Szczegóły inwestycji

Projekt B Urban to ponad 400 lokali pod wynajem na wrocławskich Popowicach. W 13-kondygnacyjnym budynku mieści się 419 kawalerek i 33 lokale 2-pokojowe o metrażu między 25 mkw. a 37 mkw. Znajdują się tu przestrzenie wspólne oraz usługowe jak na przykład powierzchnie coworkingowe, pralnia, kawiarnie czy restauracje. Przewidziano stację ładowania samochodów elektrycznych oraz wypożyczalnię aut elektrycznych i rowerów zgodnie z koncepcją ekonomii współdzielenia. Ponadto udogodnieniem ma być aplikacja „B” do zarządzania lokalem z osobnym panelem dla właściciela i użytkownika. Inwestycja jest zlokalizowana w dzielnicy Fabryczna przy ulicy Jaworskiej 4.

Przeczytaj także:  Zużywaj mniej i rozsądniej, czyli o ślubnym zero – waste

Źródło zdjęcia: Inwestgrupa Sp. z o.o./ https://burban.pl/

avatar
  Obserwuj  
Informuj o