Biurowiec Alpha w Airport City Gdańsk z trzema ofertami na budowę

0
393
Airport City Gdańsk

Biurowiec Alpha w Airport City Gdańsk otrzymał trzy oferty na budowę, których wartości wahają się pomiędzy 81 a 91 mln zł.

Inwestycja ma powstać przy lotnisku, gdzie znajdzie się siedem budynków biurowych z funkcjami gastronomicznymi i usługowymi. Jako pierwszy zostanie zrealizowany projekt Alpha, który będzie się składał z sześciu pięter i dwóch kondygnacji podziemnych. Na terenie obiektu powstanie 197 miejsc parkingowych. Powierzchnia, którą będzie można wynająć to 8,5 tys. mkw.

9 sierpnia br. Port Lotniczy Gdańsk ogłosił przetarg na budowę pierwszego budynku. Firmy, które się zgłosiły to: Hochtief, Budimex i konsorcjum Doraco i PORR.

WYKONAWCA CENA BRUTTO
HOCHTIEF POLSKA S.A.81.142.333,82 zł
BUDIMEX S.A.89.332.739,00 zł
KONSORJUM: KORPORACJA BUDOWALANA DORACO SP. Z O.O. i PORR S.A.91.208.366,49 zł

Budowa budynku Alpha rozpocznie się w IV kwartale br. Finansowanie zostanie zapewnione przez emisję obligacji przez Bank Pekao S.A. oraz ze środków własnych Portu. Kolejny etap inwestycji to biurowiec Bravo, którego powierzchnia najmu to 16,5 tys. mkw. Dodatkowo powstanie 381 miejsc parkingowych. Harmonogram realizacji obiektu Bravo będzie uzależniony od powodzenia rynkowego budynku Alpha.

W ramach Airport City Gdańsk powstanie 7 biurowców, które będą nawiązywały do alfabetu lotniczego tj. Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot oraz Golf. Zakończenie budowy Alphy zaplanowano na II/III kwartał 2021 r.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza inwestycja cieszy się zainteresowaniem firm budowlanych. Teraz przeanalizujemy i ocenimy wszystkie zgłoszone oferty i podejmiemy decyzję w sprawie wyniku przetargu – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Przeczytaj także:  Coraz więcej biur na wynajem. Globalworth z dużymi inwestycjami w Polsce
avatar
  Obserwuj  
Informuj o