blinkee.city poszerzy swój zasięg o Sosnowiec

0
631
blinkee.city Sosnowiec

Już 6 września blinkee.city – największa w Polsce firma udostępniająca pojazdy elektryczne na wynajem – poszerzy swój zasięg o Sosnowiec! Setką ekologicznych skuterów, które z powodzeniem funkcjonują w Katowicach, będzie można teraz udać się także do sąsiedniego miasta.

Szybkie i wygodne przemieszczanie się po zatłoczonych drogach, dobra zabawa, a także przyłączenie się do proekologicznego trendu – to wszystko już od piątku będzie dostępne dla mieszkańców kolejnego miasta w tym regionie. Trasę Katowice – Sosnowiec będzie można teraz pokonać na jednym ze stu jednośladów blinkee.city.

 Chcemy być dokładnie tam, gdzie nasza usługa jest potrzebna, a pytania o skutery w Sosnowcu pojawiały się już nie raz. Możliwość swobodnego i przyjemnego przyjazdu do miejscowości obok  z pewnością docenią także użytkownicy z Katowic. Dla mieszkańców nie bez znaczenia jest również fakt, że te pojazdy nie emitują spalin do atmosfery mówi Łukasz Tojka, regionalny partner blinkee.city.

Aplikacja sercem systemu

Obsługa całego przejazdu na jednośladzie jest prosta i bardzo intuicyjna. Wystarczy zarejestrować się w darmowej aplikacji blinkee.city i poczekać maksymalnie 24 h na aktywację konta. Po uzyskaniu dostępu możemy – za pomocą interaktywnej mapki miasta – znaleźć wolny pojazd zaparkowany najbliżej nas i zarezerwować go. – Każdy użytkownik ma 15 bezpłatnych minut, podczas których może dojść do wybranego skutera. Opłata, czyli 69 gr za minutę jazdy, naliczana jest dopiero po uruchomieniu skutera przez smartfon – tłumaczy Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

Korzystaj z głową

Firma zadbała także o bezpieczeństwo jazdy. Skuter ma fabryczne ograniczenie prędkości – do 45 km/h. Z kolei w schowku jednośladu ukryte są dwa kaski – dla kierowcy i pasażera. – Kierując się  wygodą jeżdżących nie wyznaczamy parkingów dla skuterów, ale nie znaczy to, że można je zostawić gdziekolwiek. Nasze pojazdy należy parkować w strefie miasta określonej w aplikacji, wyłącznie w miejscu, gdzie pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Apelujemy o upewnienie się przed odejściem od pojazdu, że stoi on stabilnie i nie stanowi przeszkody dla innych użytkowników ruchu mówi Paweł Maliszewski.

Przeczytaj także:  Syrena 105 LUX będzie dostępna w usłudze PANEK CarSharing

Dzienna opłata za korzystanie ze skuterów blinkee.city to 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik skutera staje, jednak jazdę można kontynuować. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami obsługi skuterów lub ich stanem technicznym firma zachęca do kontaktu pod numerem infolinii: 22 290 25 25 lub mailowo, pod adresem contact.pl[at]blinkee.city. 

Źródło: blinkee.city

avatar
  Obserwuj  
Informuj o