BMW wprowadzi do sprzedaży BMW X3 xDrive30e z napędem hybrydowym plug-in

0
198
BMW X3 xDrive30e

Do rodziny aut typu SAV oferowanych przez BMW dołączy model X3 xDrive30e z hybrydowym napędem plug-in oraz transmisją napędu na wszystkie koła.

BMW X3 xDrive30e będzie wyposażone w czterocylindrowy silnik spalinowy BMW TwinPower Turbo o pojemności 2,0 l i mocy 135 kW (184 KM) oraz hybrydowy silnik elektryczny plug-in o mocy 80 kW (109KM). Razem silniki wytworzą moc maksymalną 215kW (292 KM). Producent deklaruje, że akumulator umożliwia przejazd z wykorzystaniem energii elektrycznej na odcinku od 51 do 55 km. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 6,1 s, natomiast prędkość maksymalna wynosi 210 km/h.

Silnik elektryczny może być wyłącznym napędem lub wspomagać silnik spalinowy. W trybie MAX eDrive, wykorzystując tylko silnik elektryczny, auto rozwija maksymalną prędkość 135 km/h. W trybie Auto eDrive pojazd może jechać z maksymalną prędkością do 110 km/h. Silnik spalinowy uruchamia się przy wyższych prędkościach lub po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu.

Akumulator zainstalowany w aucie można ładować z wykorzystaniem standardowego kabla do ładowania podłączonego do zwykłego gniazdka elektrycznego. Wtedy akumulator zostanie naładowany w ciągu 6 godz. Wykorzystując stacje BMW oraz Wallbox, ładowanie będzie trwało ok. 3,5 godz. BMW X3 xDrive30e będzie dostępne w kilku wersjach wyposażenia: podstawowej, Advantage, xLine, Luxury Line oraz M Sport. Produkcja rozpocznie się w grudniu 2019 r.

Źródło zdjęcia: BMW Group

Przeczytaj także:  Solaris dostarczy do Szwecji 50 kolejnych autobusów bezemisyjnych i niskoemisyjnych
avatar
  Obserwuj  
Informuj o