Brakuje ci miejsca? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

0
554
Brakuje ci miejsca? Wynajmij magazyn samoobsługowy! - OSHARE News

W Stanach Zjednoczonych usługa wynajmu magazynu dla osób prywatnych jest znana od kilkudziesięciu lat. Kilka lat temu dotarła również do Polski, choć nadal jesteśmy krajem niszowym w tej branży. W 2017 roku Polacy mogli korzystać z zaledwie 11 takich ofert.

Rynek magazynów samoobsługowych, tzw. self storage, rozwija się w całej Unii Europejskiej, również w Polsce. W kraju działa obecnie jednak zaledwie kilkanaście takich magazynów – najwięcej w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Jak podaje portal PolskiPrzemysl.pl, dwa lata temu w Niemczech działało 170 magazynów, we Francji 340, w Hiszpanii 313, a w Wielkiej Brytanii 1077.

W Polsce oczywiście najwięcej magazynów znajduje się w Warszawie. Powoli powstają jednak również w innych miastach – Poznaniu, Wrocławiu czy Sosnowcu. Z czego wynika ich rozwój?

Jak mówi na łamach Money.pl Jarosław Nowakowski, dyrektor generalny Grupy Kapitałowej Amtra, do której należą magazyny Sejfboksy w Sosnowcu, po pierwsze już dziś popyt nakręca rynek mieszkaniowy, zwłaszcza rynek pierwotny. – Szukając oszczędności, coraz więcej osób decyduje się na mieszkania bez komórek, piwnic, strychów. Także deweloperzy rezygnują z proponowania takiej powierzchni. W perspektywie 5 lat od zakupu te osoby zaczną szukać dodatkowej przestrzeni do przechowywania. I tu pojawia się szansa dla magazynów – wyjaśnia Jarosław Nowakowski.

Tłumaczy też, że Polacy mają coraz większą skłonność do migracji, w tym również zarobkowej za granicę, co sprawia, że poszukują oni bezpiecznych przechowalni swoich rzeczy na czas wyjazdu.

Jak na razie jednak, głównym klientem biznesowym magazynów są sklepy internetowe, dla których magazyny samoobsługowe są tańszym i bardziej elastycznym zapleczem logistycznym, niż budowa i obsługa własnych magazynów.

A jak wyglądają magazyny samoobsługowe? To zespół pomieszczeń dostępnych przez cały rok, 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, które mają zróżnicowaną wielkość. Można wynająć zarówno mały kontenerek, jak i pomieszczenie o wielkości 10 m kw.

Przeczytaj także:  Miasto Marina - apartamenty nad Odrą na wynajem

W przypadku Sejfboksu w Sosnowcu, firma zadbała też o bezpieczeństwo – w tym samym kompleksie mieści się siedziba firmy ochroniarskiej, która zapewnia przez 24h/dobę monitoring alarmowy oraz system wizyjny, a także ochronę fizyczną i natychmiastową reakcję w przypadku ewentualnego zagrożenia.

Dostępu do Sejfboksów chroni System Kontroli Dostępu, który klient obsługuje przy pomocy indywidualnego kodu. Dodatkowo, każdy Sejfboks jest zamykany na kłódkę, w którą klient zaopatruje się we własnym zakresie – dzięki temu ma pewność, że tylko on posiada do niej klucze.

Firma zapewnia także ochronę przed szkodnikami i owadami, poprzez System Urządzeń Deratyzacyjnych z funkcją monitorowania i zwalczania insektów. Sejfboksy są czyste, suche i ogrzewane, dzięki czemu przechowywane rzeczy nie ulegną zniszczeniu poprzez niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak to ma miejsce w przypadku zwykłego garażu, balkonu czy piwnicy.

Co możemy w nich przechowywać? Właściwie wszystko, z wyłączeniem krótkiej listy. Zabronione jest przechowywanie: rzeczy mogących ulec zepsuciu, np. żywności, rzeczy nielegalnych, np. narkotyków czy broni, materiałów niebezpiecznych, w tym łatwopalnych i wybuchowych oraz zwierząt i roślin.

Fot. sejfboksy.pl

Źródło:

avatar
  Obserwuj  
Informuj o