Business Garden w Poznaniu z certyfikatami LEED Platinum

0
252
Business Garden w Poznaniu

Vastint Poland otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla pięciu budynków Business Garden w Poznaniu. To jeden z nielicznych projektów komercyjnych, znajdujących się poza centrum miasta, który zdobył najwyższy certyfikat środowiska w Polsce oraz trzeci najlepszy wynik w kraju.

Kompleks zlokalizowany jest przy ulicach Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej. Składa się z dziewięciu budynków biurowych klasy A. Łączna powierzchnia najmu to 88 tys. mkw. Biurowce zostały oddane do użytku na początku 2019 r. w ramach drugiego etapu inwestycji.

Uzyskana certyfikacja została przyznana w głównej mierze za wdrożenie zrównoważonych praktyk budowlanych, rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej budynków, a także za szczególną dbałość o jakość środowiska pracy. Warto wspomnieć, że każdy z budynków uzyskał 90 punktów, tj. 10 punktów powyżej wymaganego progu najwyższej oceny LEED. Jest to trzeci najlepszy wynik w Polsce – powiedział Project Manager Vastint Poland Michał Wojciechowski.

W kompleksie zastosowano ograniczenie zanieczyszczenia wody i segregację odpadów już na etapie prac budowlanych. 20 proc. użytych surowców zostało poddanych recyklingowi, a 90 proc. materiałów projektowych pochodziło z regionu. Dzięki przeszkleniom i izolacji oraz wysokowydajnemu systemowi HVAC z belkami chłodzącymi poziom efektywności energetycznej został zwiększony o 55 proc. w porównaniu do innych budynków. Dodatkowo w kompleksie funkcjonuje swobodne chłodzenie oraz energooszczędne oświetlenie, którym można sterować w całym budynku.

Praktycznie 100 proc. pomieszczeń posiada dostęp do naturalnego światła. Osoby znajdujące się w kompleksie mają zapewniony komfort regulacji ciepła i dobrą jakość powietrza w ciągu całego roku. Zapewniają to wysokie wskaźniki wentylacji w połączeniu z uchylonymi oknami.

Wokół obiektu znajdują się restauracje, placówki handlowe, sklepy spożywcze oraz przystanki. Dodatkowo inwestycja sprzyja rowerzystom i kierowcom pojazdów ekologicznych.

Przeczytaj także:  OpenX w krakowskim biurowcu V Offices
avatar
  Obserwuj  
Informuj o