Coraz więcej skuterów elektrycznych na minuty w Trójmieście

0
196
Coraz więcej skuterów elektrycznych na minuty w Trójmieście - OSHARE News

Elektromobilność nad polskim morzem rośnie w siłę. Od początku lipca na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z nowych skuterów elektrycznych na minuty od Hop.City.

Jesteśmy bardzo zadowoleni w jaki sposób rozwija się nasza flota pojazdów elektrycznych na terenie Trójmiasta. Na start udostępniliśmy 24 pojazdy, które każdego dnia przejeżdżały średnio kilka godzin, co daje nam jeden z najlepszych wyników w porównaniu do innych miast. Szczególnie duże zainteresowanie odnotowaliśmy na terenie Gdyni. Od samego początku mówiliśmy także, że liczba skuterów w Trójmieście będzie dużo większa, stąd pierwszych 56 całkowicie nowych pojazdów trafiło właśnie tutajmówi Łukasz Banach, współzałożyciel i członek zarządu Hop.City.

Nowe skutery elektryczne są wyraźnie inne od poprzedników. Zawieszenie skutera jest bardziej komfortowe, a cała bryła pojazdu zdecydowanie bardziej nowoczesna od dotychczasowych. Nowoczesne światła LED zapewnią dużą widoczność na drodze, a komputer oraz całe oprogramowanie skutera zostało zaprojektowane w całości na potrzeby Hop.City. Dodatkowy tryb parkingowy zapobiega także przypadkowemu uruchomieniu skutera podczas jego przestawiania.  Każdy skuter wyposażony jest w pojemny kufer, w którym dostępne są zawsze 2 kaski – w rozmiarze M i L. Kaski mają swoje oznaczenia, jednak można je też rozpoznać po kolorze: białe M i czarne L. Dodatkowo w każdym kufrze dostępne są czepki jednorazowego użytku oraz ręczniki papierowe.

Coraz więcej skuterów elektrycznych na minuty w Trójmieście - OSHARE News
Źródło: Mat. pras.

W ostatnich tygodniach w Hop.City zaszło bardzo dużo zmian. Zmniejszyliśmy opłatę
za minutę na 0,49 zł za minutę jazdy, dzięki czemu staliśmy się najtańszym dostawcą skuterów na minuty. Wprowadziliśmy nową markę, a teraz wprowadzamy całkowicie nowe skutery.
To co proponujemy w Trójmieście będziemy adaptować w kolejnych miastach. Niezmiernie cieszy nas więc fakt, że zmiany zaczynamy właśnie tutaj.
– dodaje Łukasz Banach.

Użytkownicy dotychczasowych pojazdów nie powinni mieć trudności w obsłudze nowych skuterów. Wypożyczenie przebiega analogicznie jak w starych pojazdach z jedną różnicą:

  1. Po włączeniu pojazdu z aplikacji Hop.City powinien włączyć się wyświetlacz i zaświecić przycisk na kufrze.
  2. Przyciskiem otwieramy kufer i wyjmujemy kask.
  3. ZMIANA: Pojazd ma blokadę parkingową – aby ruszyć trzeba najpierw przycisnąć hamulec (lub nacisnąć przycisk „P”) i dopiero ruszyć manetką.
  4. Przy oddaniu pojazdu w aplikacji, skuter wydaje sygnał dźwiękowy.
Przeczytaj także:  Gdzie zaparkować hulajnogę elektryczną? Hop.City (JedenŚlad Sp z o.o.) udostępnia specjalne stojaki

Nowe skutery jakie proponujemy m.in. do Trójmiasta są częścią nowej strategii komunikacyjnej oraz wizerunkowej Hop.City” – mówi Patrycja Ogrodnik Brand Manager Hop.City. „Chcemy, aby nasze pojazdy pokazywały cechy naszej usługi, która jest nowoczesna, dostępna oraz dawała rozrywkę. W taki sposób zaplanowaliśmy znakowanie naszych skuterów, aby były one widoczne dla użytkowników zarówno tych zarejestrowanych jak i tych nowych. W każdym skuterze znajduje się też instrukcja w języku polskim oraz angielskim, aby korzystanie z pojazdu było jak najbardziej zrozumiałe. W kolejnych tygodniach będziemy także szykować zmianę naklejek na naszych czerwonych skuterach. – dodaje Patrycja Ogrodnik.

Aby wynająć skuter, wystarczy pobrać aplikację Hop.City i dokonać krótkiej rejestracji. W Trójmieście wynajem skutera może być realizowany na terenie Sopotu, Gdyni i wybranej części Gdańska. Rezerwacja i wynajem pojazdów pozwalają w szybki i łatwy sposób dojechać do pracy, zwiedzić miasto czy dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi. W ramach bezpłatnej aplikacji użytkownicy Hop.City mogą sprawdzać dostępne pojazdy oraz ich zasięg, kontaktować się z biurem obsługi klienta, korzystać z kodów rabatowych oraz doładowywać konto na kolejne przejazdy.

Źródło: Informacja prasowa

avatar
  Obserwuj  
Informuj o