Easyshare i MiiMove łączą siły na rynku usług współdzielenia samochodów

0
640
Easyshare i MiiMove łączą siły na rynku usług współdzielenia samochodów - OSHARE News

Usługi firmy Easyshare na stałe już wpisały się jako element transportu miejskiego w Poznaniu i Łodzi. Użytkownicy mogą od grudnia 2018 r. korzystać z ekologicznych samochodów hybrydowych Toyota Yaris. Od 19.06.2019 każdy posiadacz aplikacji, ma do swojej dyspozycji również 400 kompaktowych Opli Astra, oferowanych przez Aplikację MiiMove w Trójmieście.

Zarówno Easyshare, jak i MiiMove, działają w oparciu o najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne firmy Keratronik, dzięki czemu możliwe jest wdrożenie na rynku innowacyjnego rozwiązania polegającego na współdzieleniu samochodów. Użytkownicy tych dwóch aplikacji będą widzieli na swoim telefonach zarówno flotę MiiMove oraz Easyshare. To pierwsza tego typu współpraca firm carsharingowych w Polsce.

Uruchomienie użytkownikom Aplikacji Easyshare i MiiMove wzajemne widzialności naszych samochodów to wyczekiwane przez naszych użytkowników ułatwienie i jednocześnie pionierskie rozwiązanie na rynku. Nasz system nie tylko pozwala na weryfikację, gdzie znajduje się najbliższy samochód, jak czynią klasyczni integratorzy usług, my dajemy naszym użytkownikom gotowe rozwiązanie, czyli możliwość wynajęcia samochodu i jego pełnej obsługi w jednej z wybranych aplikacji (Easyshare lub MiiMove). Uważamy, że takie agregowanie usług jest znacznie bardziej przyjazne dla naszych klientów. Dziś, aby korzystać z usług różnych firm carsharingowych, trzeba zarejestrować się w każdej z nich odrębnie. My dajemy naszym użytkownikom do dyspozycji 600 samochodów, a żeby z nich korzystać, wystarczy jedna rejestracja. – mówi Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare.

Easyshare i MiiMove łączą siły na rynku usług współdzielenia samochodów - OSHARE News

W obydwóch przypadkach korzystanie z aut na minuty możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphone’ach wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS. Użytkownicy tych dwóch aplikacji płacą również tyle samo za przejechanie każdego kilometra, czyli 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy. Obydwie aplikacje umożliwiają swoim użytkownikom możliwość unieruchomienia samochodu, ale nie zrezygnowanie z jego najmu. Wówczas cena wynosi 10 gr za minutę postoju (np. na czas zakupów) w godzinach 07:00 – 22:00, natomiast od 22:00 – 07:00 opłata ta wynosi tylko 0,01 zł/min. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma pewność, że samochód będzie dla niego dostępny, oczywiście za dodatkową opłatą.

Przeczytaj także:  Lime przekroczyło 100 mln przejazdów
Easyshare i MiiMove łączą siły!

Mamy dla Was dobre wieści!😁Wybieracie się do Trójmiasta🏖? Może samochód na minuty🚘? Otwieramy dla Was nowy rozdział naszego carsharingu💪Rozpoczynamy współpracę z @MiiMove Carsharing, od dziś każdy posiadacz naszej aplikacji, ma do swojej dyspozycji również 400 kompaktowych Opli Astra😎, oferowanych przez MiiMove Carsharing w Trójmieście 👏Użytkownicy tych dwóch aplikacji będą widzieli naswoich telefonach 📲 zarówno flotę Easyshare oraz MiiMove Carsharing😲

Gepostet von Easyshare am Dienstag, 18. Juni 2019

Od początku naszej działalności współpracujemy bardzo ściśle z firmą Easyshare, mamy tego samego partnera technologicznego – firmę Keratronik. Zarówno nam, jak i firmie Easyshare zależy na promocji idei współdzielenia samochodów oraz udostępnianiu naszym użytkownikom nowych funkcjonalności. Teraz gdy mieszkaniec Trójmiasta pojedzie do Łodzi lub Poznania nie będzie musiał ściągać kolejnej aplikacji na telefon, będzie mógł bez problemu wynająć samochód znajdujący się we flocie Easyshare poprzez aplikację MiiMove. Działa to oczywiście w drugą stronę, mieszkańcy Łodzi i Poznania odwiedzając Trójmiasto mogą wynająć samochód z floty MiiMove, korzystając z aplikacji EasyShare, czyli tej z której korzystają na co dzień  – mówi prezes firmy MiiMove Adam Kurek.

Korzystanie ze zróżnicowanych, ekologicznych form transportu ułatwia mieszkańcom użytkowanie samochodów bez potrzeby dokonywania ich zakupu.  Promocja idei współdzielenia samochodu ma również na celu ograniczania liczby rzadko użytkowanych samochodów stanowiących własność osób prywatnych lub firm.

Źródło: Informacja prasowa

avatar
  Obserwuj  
Informuj o