Ekoenergetyka dostarczyła do Poznania ultraszybką ładowarkę

0
388
Ekoenergetyka dostarczyła do Poznania ultraszybką ładowarkę

W Poznaniu pojawiła się ultraszybka ładowarka. Projekt został zrealizowany przez Ekoenergetyka wspólnie z ZU Instaltech.

W ubiegłym roku Ekoenergetyka – Polska podpisała umowę z poznańskim MPK. Umowa dotyczyła zasilenia 16 stacji ładowania w Poznaniu o łącznej mocy ponad 2,2 MW. Infrastruktura ma się pojawić w trzech lokalizacjach. Pierwsza z nich to dworzec autobusowy Jana III Sobieskiego tu docelowo mają funkcjonować dwie dwustanowiskowe stacje ładowania pantografowego o mocy 540 kW każda. Kolejny miejscem będzie dworzec autobusowy Garbary, gdzie ma działać jednostanowiskowa stacja ładowania pantografowego o mocy 270 kW. Ostatnią lokalizacją jest zajezdnia przy ul. Warszawskiej. Tam pojawią się dwustanowiskowe stacjonarne stacje ładowania o mocy 80 kW oraz trzy mobilne o mocy 40 kW każda.

Podczas przeprowadzania pierwszych testów okazało się, że stacje pracują prawidłowo, ale również bardzo szybko zasilają autobusy. Testy przeprowadzono przy dworcu autobusowym Sobieskiego. Zainstalowano tam ładowarki o mocy 540 kW, ze stacjami dokującymi EC Engineering. Autobus SBC był ładowany z mocą 533 kW z natężeniem 790A.

Źródło zdjęcia: Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o.

Przeczytaj także:  Autosan zaprezentował nowy elektryczny autobus
avatar
  Obserwuj  
Informuj o