„Ekonomia współdzielenia” w rodzinnej i codziennej praktyce

0
693
Ekonomia współdzielenia

Przestrzeń w domu? Tu każdy centymetr wolnej powierzchni się liczy, zwłaszcza gdy rodzina jest dosyć spora! O tym, jak nie zagracić jej niepotrzebnymi przedmiotami, móc zaoszczędzić na remoncie i wykorzystać zarobkowy potencjał drzemiący w sporadycznie używanych przedmiotach rozmawiamy z Ewą i Łukaszem Huszaluk – prywatnie rodzicami Kingi, Weroniki i Dominiki oraz prowadzącymi najbardziej rozpoznawalnego bloga o tematyce parentingowej na Lubelszczyźnie – www.rodzicewsieci.pl.

Redakcja OSHARE News: Jaka była pierwsza myśl, gdy spotkali się Państwo z platformą OSHARE.pl? Co Państwa najbardziej zaskoczyło?

Ewa i Łukasz Huszaluk: Pierwsza myśl to szok, że coś tak genialnego w ogóle istnieje. Zaskoczyła nas ilość ogłoszeń, propozycji, zaskoczyły nas ceny i ogrom zróżnicowanych kategorii, w których można znaleźć… dosłownie wszystko!

Redakcja OSHARE News: Jak odbierają Państwo hasło „ekonomia współdzielenia”? Jakie przełożenie ma ono na Państwa życie codzienne?

Ewa i Łukasz Huszaluk: To dla nas nowe pojęcie, nad którym zaczęliśmy zastanawiać się dopiero po zapoznaniu się z platformą. Nigdy nie wpadlibyśmy na to, że niektóre rzeczy można po prostu pożyczyć na dany czas, na daną chwilę, w której akurat tego przedmiotu potrzebujemy, a który nie jest nam niezbędny na co dzień.

„Ekonomia współdzielenia” w rodzinnej i codziennej praktyce - OSHARE News

Redakcja OSHARE News: Przeglądając platformę OSHARE.pl, z pewnością trafili Państwo na możliwość wypożyczenia nietypowych produktów. Co przykuło Państwa największą uwagę?

Ewa i Łukasz Huszaluk: Dokładnie. Niektóre oferty zrobiły na nas naprawdę niesamowite wrażenie. Z racji budowy domu i przeprowadzki „na swoje” mocno zainteresowało nas wypożyczenie różnego rodzaju sprzętów właśnie do ogarnięcia tej domowej przestrzeni. Zaraz po tej kategorii zajrzeliśmy na oferty z kategorii Mama i Dziecko i znaleźliśmy coś, co sami moglibyśmy wypożyczać, a nigdy byśmy na taki pomysł nie wpadli.

Redakcja OSHARE News: Każdy z nas ma w domu dużo różnych przedmiotów, których nie używa na co dzień. Jak wygląda to w Państwa przypadku? Czy mają Państwo coś, co mogliby Państwo zaoferować do wypożyczenia na naszej platformie? Co by to było?

Przeczytaj także:  W Łodzi powstała Szafodzielnia funkcjonująca w myśl ekonomii współdzielenia

Ewa i Łukasz Huszaluk: Nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy, bo nigdy taki pomysł nie przyszedł nam do głowy. Odkrycie platformy otworzyło nam oczy na taką perspektywę. Tym sposobem pomyśleliśmy np. o wypożyczaniu naszych jednośladowych przyczepek rowerowych, dzięki którym realizujemy swoje projekty rowerowe z trójką dzieci.

Redakcja OSHARE News: Komu poleciliby Państwo platformę OSHARE.pl?

Ewa i Łukasz Huszaluk: Przede wszystkim tym, którzy nie chcą „zagracać” swojej przestrzeni rzeczami, z których korzystają sporadycznie. Wypożyczenie takich sprzętów to oszczędność i pieniędzy i czasu i przestrzeni domowej, zdecydowanie.

Ewa i Łukasz Huszaluk

Blogerzy prowadzący kanał www.rodzicewsieci.pl o tematyce lifestylowej i rodzinnej, na którym relacjonują swoje codzienne życie. Prywatnie rodzice trzech córek: Kingi, Weroniki i Dominiki, z którymi urządzają swój nowy dom na Lubelszczyźnie.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o