Elektryczny Solaris pojawił się w Legnicy

0
250
elektryczny autobus Solaris Legnica

Elektryczny autobus od Solarisa jest testowany w kolejnym mieście. Solarisa Urbino 12 electric można spotkać w Legnicy między 1 a 4 października br.

Egzemplarz elektrycznego autobusu z Bolechowa, który został przekazany na testy, to zwycięzca prestiżowego konkursu Bus of the Year 2017. Oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 125 kW każdy służy do jego napędu. Natomiast w bateriach Solaris High Energy o pojemności 240 kWh jest magazynowana energia, potrzebna do napędzania pojazdu. Do jej uzupełniania dedykowano wbudowaną ładowarkę – on board charger.

Specyfikacja Solarisa Urbino 12 electric

W zeroemisyjnym pojeździe polskiego producenta miejsce znajdzie 75 pasażerów, z czego 30 na miejscach siedzących. Z niskiej podłogi dostępnych jest 16 foteli, dzięki czemu podróż jest dużo bardziej komfortowa dla osób cierpiących na dolegliwości ruchowe i starszych. Trzy wejścia w układzie 2+2+2 ułatwią dostęp na pokład. Natomiast w środkowych drzwiach znajduje się rampa, która ułatwia pasażerom podróżującym na wózkach inwalidzkich albo z wózkami dziecięcymi wjazd do pojazdu. Ponadto autobus wyposażono m.in. w klimatyzację i system informacji pasażerskiej. Dodatkowo Solaris Urbino 12 jest zaopatrzony w nowoczesny dotykowy pulpit kierowcy i system detekcji pożaru.  

Solaris Bus & Coach S.A. współpracuje z legnickim MPK od ponad 20 lat. Operator z Dolnego Śląska odebrał ponad 80 autobusów wyprodukowanych w bolechowskiej fabryce, w tym też niskoemisyjne autobusy hybrydowe. Przewoźnik w najbliższych planach ma zakup 4 elektrobusów, które na legnickich drogach mogą pojawić się w 2022 r.

Przeczytaj także:  Wsparcie jednostki w samorozwoju, czyli słów kilka o coachingu
avatar
  Obserwuj  
Informuj o