GreenWay ma w swojej sieci 175 ładowarek aut elektrycznych

1
462
GreenWay ma w swojej sieci 175 ładowarek aut elektrycznych
Źródło: GreenWay Polska

Operator GreenWay Polska ma w swojej sieci aktualnie 175 ładowarek przeznaczonych dla samochodów elektrycznych, w tym także ładowarki 150kW oraz wielostanowiskowy hub.

Nowe ładowarki w 2019 r.

GreenWay w 2019 r. do swojej sieci przyłączył 79 nowych ładowarek. 40 z nich to szybkie stacje DC, a 39 to stacje AC. 14 stacji AC to urządzenia własne, natomiast pozostałe są urządzeniami partnerskimi, zarządzanymi przez operatora w imieniu właścicieli. 28 ładowarek jest dostępnych publicznie dla wszystkich użytkowników elektrycznych samochodów.

GreenWay ma w swojej sieci 175 ładowarek aut elektrycznych
Źródło: GreenWay Polska

Intensywna rozbudowa sieci pod względem ilościowym idzie u nas w parze z rozwojem jakościowym. Elektromobilność to obszar wciąż silnie rozwijający się technologicznie, dlatego staramy się być na bieżąco z trendami, czasem nawet je wyprzedzając. 

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska

Hub elektryczny

Firma uruchomiła także magazyny energii, aby stabilizować moc szybkich ładowarek. Ponadto, wprowadzono wielostanowiskowy hub do ładowania aut elektrycznych, który znajduje się w Galerii Młociny w Warszawie. Umożliwia on jednoczesne ładowanie 11 samochodów.

Przeczytaj także:  Toyota zapewni mobilność podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020
avatar
  Obserwuj  
Informuj o
colin
Gość
colin

175 to sporo biorąc pod uwagę tempo w jakim powstały. Elektromobilność tak naprawde dopiero sie rozpedza. Dopiero jak greenway zaczal konkretnie dzialac w konkretnych regionach, widac ze maszyna ruszyła, bo i kierowcy elektryków zaczeli czuc sie bezpieczniej na trasach. Stacje greenway sa oddalone od siebie w umiarkowanych odleglosciach, tak aby mozna bylo smialo pokonać dany odcinek trasy