GreenWay podejmuje współpracę z AMIC Energy

GreenWay współpraca z AMIC Energy

Sieć stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych GreenWay Polska zapowiada wprowadzenie swoich ładowarek na stacjach paliw AMIC Energy (do niedawna Lukoil). Pierwotnie stacje ładowania pojawią się w dziesięciu wybranych lokalizacjach. W październiku zaplanowano montaż pierwszych urządzeń.

AMIC Polska, spółka zarządzająca siecią stacji paliw AMIC Energy oraz GreenWay Polska podjęły współpracę, czego skutkiem będzie pojawienie się na stacjach punktów szybkiego ładowania. Ładowarki pojawią się na 10 stacjach zlokalizowanych przy głównych trasach, m.in. w Gdyni, Kielcach, Lesznie, Łodzi, Pile, Rybniku, Ostrowie Wlkp., Warszawie. Obie firmy są otwarte na poszerzenie współpracy, co rozumieją przez rozszerzanie ofert stacji z punktami ładowania i instalację ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kWh.

Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska, podkreśla: „Współpraca z tak dużą siecią stacji paliw daje nam możliwość oferowania możliwości ładowania na najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. To świetna wiadomość dla elektrycznych kierowców, dla których zasięg i gęstość sieci ładowania bezpośrednio przekłada się na komfort korzystania z pojazdów”. 

Spółka Amic Polska zarządza siecią 114 stacji paliw w kraju. Hasłem przewodnim AMIC Energy jest „Miejsce dobrej energii”. Krzysztof Strzelecki, Prezes Zarządu Amic Polska, zaznacza: „Energia to trzon naszej nazwy. Jesteśmy częścią austriackiego funduszu inwestycyjnego AMIC Energy, działającego w branży energetycznej. Chcemy budować miejsce, pełne energii w każdym aspekcie – mówi Krzysztof Strzelecki, Prezes Zarządu Amic Polska. – Obecność ładowarek aut elektrycznych na stacjach paliw nie powinna już nikogo dziwić. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów, wśród których są też kierowcy pojazdów elektrycznych, a decyzja o współpracy z firmą GreenWay wpisuje się w naszą strategię oferowania im nowoczesnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że lokalizacje naszych obiektów umożliwią kierowcom elektryków łatwiejsze podróżowanie i przyczynią się do dalszego rozwoju elektromobilności”.

Przeczytaj także:  Hulajnoga elektryczna zintegrowana z autem, czyli mikromobilny projekt Hyundai Motor Group
avatar
  Obserwuj  
Informuj o
Piotrek
Gość
Piotrek

Niech zaczna spokojnie faktycznie od tych kilku a przekonaja sie ze to działa. Bo jednak stacje greenway’a powinny byc tez w punktach zatrzymań na normalne tankowania – bo czesto ludzie zajezdzaja intuicyjnie myslac tak jak na zachodzie, ze skoro jest stacja tankowania to musi byc i ładowarka