GreenWay wprowadza nową stację ładowania

0
220
GreenWay wprowadza nową stację ładowania - OSHARE News

Na Autostradzie Bursztynowej A1 powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych, której maksymalna moc osiągnie do 350 kW. Stacja zostanie stworzona przez firmę GreenWay Polska.

Stacja ma powstać na odcinku autostrady A1 na trasie Grudziądz – Toruń na MOP Malankowo w miejscowości Działowo. Firma przewiduje maksymalną moc ładowania do 350 kW. Na ten moment nie ma na rynku samochodu, który mógłby ją przyjmować. W takiej sytuacji stacja umożliwi jednoczesne ładowanie dwóch aut z mocą do 175 kW. Z szybkiego ładowania korzystają auta marki Tesla, których akumulatory najszybciej ładują się na specjalnych stacjach Supercharger. W przypadku gdy ładują się w innych punktach, korzystają z mocy 190 kW. W przyszłości z pełnej mocy urządzenia GreenWay będzie mogło korzystać Porsche Tycan. Producent auta przewiduje taką możliwość w 2021 roku.

Z lipcowego raportu stworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w czerwcu 2019 roku w Polsce było zarejestrowanych 6092 aut elektrycznych i funkcjonowały 752 stacje, w tym 1395 punktów. Raport wskazuje, iż najwięcej punktów ładowania samochodów elektrycznych w czerwcu 2019 r. powstało w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.

Źródło informacji: GreenWay Polska Sp z o.o.

Przeczytaj także:  Nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bogatyni
avatar
  Obserwuj  
Informuj o