Grupa Delta Trans wynajęła magazyn w Hillwood Ruda Śląska

0
312
Grupa Delta Trans wynajęła magazyn w Hillwood Ruda Śląska

Grupa Delta Trans wynajęła ponad 7,1 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w parku Hillwood Ruda Śląska.

Jeden z największych operatorów logistycznych w kraju Grupa Delta Trans funkcjonuje na rynku od 30 lat. Do niej należą firmy Delta Trans Transporte Sp. z o.o. oraz Delta Trans Logistik Sp. z o.o. Obydwie spółki znajdują się na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach, gdzie firma dysponuje ok. 120 tys. mkw. nowoczesnych przestrzeni magazynowych i produkcyjnych.

– Strategia rozwoju naszej firmy jest w ostatnich latach ściśle związana z infrastrukturą magazynową, której nam ciągle przybywa. Tym samym zwiększa się różnorodność obsługiwanych przez nas towarów oraz portfolio klientów. Obecnie posiadamy ok. 120 000 mkw. powierzchni magazynowych własnych i zewnętrznych i jesteśmy gotowi do współpracy z kolejnymi partnerami biznesowymi – mówi Paweł Rzepka, Dyrektor Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans.

– Dla firmy transportowej dobra lokalizacja ma kluczowe znaczenie. Hillwood Ruda Śląska wyróżnia się dogodnym położeniem w sercu Górnego Śląska i ma doskonałe połączenia drogowe nie tylko z resztą Polski, ale również uprzemysłowionymi Czechami, Niemcami i innymi rynkami Europy Środkowej – mówi Wojciech Dachniewski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Hillwood Polska.

Hillwood Ruda Śląska to park magazynowy, który dysponuje powierzchnią ponad 63 tys. mkw. Położony jest 4 km od centrum. W pobliżu znajduje się droga krajowa nr 925 Rybnik – Bytom oraz Trasa Średnicowa Katowice – Gliwice. Lokalizacja umożliwia dostęp do autostrad A1 i A4. Dodatkowo ok. 30 km od parku znajduje się Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Lotnisko w Krakowie natomiast znajduje się w odległości 80 km.

Zaplecze logistyczne Delta Transtworzą hale magazynowe i produkcyjne, które są wyposażone w zintegrowane systemy informatyczne. Powierzchnie magazynowe wraz ze składem oraz magazynem celnym są zlokalizowane na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach i Chorzowie. Inne magazyny logistyczne zostały rozmieszczone na terenie Rudy Śląskiej oraz Gliwic.

Przeczytaj także:  CityFit wynajęło biuro w Atrium Centrum

 – W związku z ciągłym rozwojem oferty Grupa Delta Trans poszukiwała nowych powierzchni magazynowych położonych blisko centrali firmy. Inwestycja Hillwood Ruda Śląska spełniała wymagania najemcy nie tylko pod kątem usytuowania, ale również możliwości szybkiego odbioru jednostki i rozpoczęcia operacji – mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

– W nowym magazynie Grupa Delta Trans będzie świadczyła pełen wachlarz usług logistycznych skierowanych zarówno do obecnych, jak i nowych klientów. Wszystkie obiekty magazynowe firmy zlokalizowane są na Śląsku, aczkolwiek rozpatrywane są nowe kierunki rozwoju – dodaje Michał Kozar, Doradca i Specjalista ds. Technicznych w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Najemca był reprezentowany przez firmę doradczą Cresa Polska.

Źródło zdjęcia: Cresa Polska

avatar
  Obserwuj  
Informuj o