Grupa Megapolis stawia na rynek elastycznych biur

0
210
rynek elastycznych biur

Grupa Megapolis rozwija wrocławską inwestycję Bielany Business Point o nowe elastyczne powierzchnie biurowe. Przestrzeń będzie oferowana w dwóch wariantach Compact i Instant Office.

Bielany Business Point przeznacza 20 proc. powierzchni na elastyczne biura. Powierzchnie lokali dostępnych w ofercie wahają się od 30 do 200 mkw. Minimalny okres wynajmu to pół roku. Zaletą przestrzeni w wariantach Compact i Instant Office jest to, że w cenę czynszu wliczono możliwość korzystania ze strefy socjalnej, jaką jest toaleta, jadalnia oraz sale konferencyjne.

– Tworzymy przestrzeń, z której będzie szybki dostęp do wind, sal konferencyjnych czy kantyny. Stawiamy na synergię i współpracę naszych najemców – dodaje Adam Pietakiewicz.

Instant Office jest uzupełnieniem Compact Office poprzez meble, dzięki czemu biuro jest gotowe do wprowadzenia się od zaraz. Powierzchnie dostępne są 24h na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Rozwijany model wynajmu wpisuje się w dynamicznie rozwijający się trend na rynku biurowym. Oferujemy elastyczność, która nie jest dostępna w większości parków biurowych. Do tej pory standardem były umowy podpisywane na okres 5 letni, przy których po stronie najemcy przeważnie pojawiała się partycypacja w kosztach oddania biura pod klucz, czyli tzw. fit-out’u. Dla rozwijających się firm może to stanowić zaporę nie do przejścia, a w konsekwencji zmusza je do szukania przestrzeni w obiektach o niższym standardzie. My zmieniamy tę sytuację realizując model wynajmu w postaci Compact Office, w którym łączymy standard obiektu klasy A z elastycznością – wyjaśnia Adam Pietkiewicz, Prezes spółki Megapolis.

– Zapotrzebowanie na tego rodzaju powierzchnie jest coraz mocniej zauważalne na rynku, dlatego, poza biurami dostępnymi w standardowej formule, rozwijamy ofertę dla nowych potrzeb klientów. Nowoczesne firmy często prowadzą projekty, wymagające od nich elastyczności i mobilności, a przy tym jeszcze cechujące się nieprzewidywalnością. Aktualnie rynek nie wykazuje odczuwalnej wrażliwości na tego typu oczekiwania – w większości z obiektów powierzchnie dostępne są wyłącznie na kilkuletnie okresy, a centra biurowe też niechętnie otwierają się na mniejsze firmy, które zapewniają mniejszą stabilność wynajmu – komentuje Adam Pietkiewicz.

Przeczytaj także:  Vastint wybuduje nowy biurowiec w Gdyni

Dla najemców obiektu wprowadzono również udogodnienia komunikacyjne takie jak np. dedykowane połączenie autobusowe z centrum Wrocławia.

– Linia działa już od 8 miesięcy, jej popularność sprawiła, że rozpoczęliśmy już rozmowy z operatorem połączenia w sprawie poszerzenia trasy kursów – mówi Adam Pietkiewicz.

Obiekt to pięciokondygnacyjny budynek, który oferuje 12 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Zlokalizowany jest ok. 15 min drogi od wrocławskiego lotniska. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł autostradowy, który łączy trasę A4 oraz inne drogi krajowe. Dodatkowo lokalizacja zapewnia dogodne połączenie z Aglomeracją Śląska, Wielkopolską oraz dobry dojazd do granicy z Niemcami.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o