Hop.City wprowadza Bateriomaty®

0
1840
Bateriomaty® Hop.City

Hop.City realizuje projekt „Modularny System Bateriomatów® dla lekkich pojazdów elektrycznych integralny z infrastrukturą Smart City”. Bateriomaty® są innowacyjnymi punktami ładowania baterii dla większości lekkich pojazdów napędzanych energią elektryczną: hulajnóg, rowerów, skuterów, itp.

Projekt zakłada powstanie sieci stacji z bateriami zasilającymi pojazdy elektryczne, które będzie można wymienić. Bateriomaty® koncepcyjnie zbliżone są do wyglądu oraz zasady działania Paczkomatów®.

Na czym polega idea Bateriomatu®?

Bateriomat® ma działać w 3 podstawowych trybach. Pierwszy tryb to wymiana pakietu baterii. Tu użytkownik będzie mógł wymienić rozładowaną baterię, którą umieści w jednej z szafek, na tą w pełni naładowaną. Wystarczy otworzyć szafkę przy pomocy aplikacji i dokonać wymiany. Dzięki temu rozwiązaniu nie zajdzie konieczność poświęcenia czasu na ładowanie. Hop.City nazywa to przedsięwzięcie swego rodzaju „stacją paliw dla małych pojazdów elektrycznych”. Kolejny tryb to naładowanie pakietu baterii. Umożliwia on włożenie swoich baterii i następnie ładowanie ich w Bateriomacie®. Hop.City deklaruje, iż będzie obsługiwać ok. 95 proc. standardów dostępnych na krajowym i europejskim rynku. Ostatnim trybem jest naładowanie pojazdu, który nie posiada wymiennego pakietu baterii. W odpowiedzi na taką sytuację Bateriomat® jest wyposażony w niezbędne do ładowania okablowanie.

Całość ma być zarządzana przez system IT, w tym aplikacje pozwalające planować trasy, rezerwować sloty w Bateriomatach®. czy informować o naładowaniu baterii bądź pojazdu. JedenŚlad Sp. z o.o. współpracuje z samorządami i operatorami, dzięki czemu Bateriomaty® będą stały w kluczowych miejscach w miastach. Hop.City deklaruje: „Mamy świadomość, że Bateriomat musi być dostępny tam, gdzie jest najwięcej użytkowników pojazdów elektrycznych”.

Firma otrzymała 2 granty na projekt Bateriomat®. Ich łączna wartość to 8 mln zł.

Źródło zdjęcia: Hop.City

Przeczytaj także:  innogy go! z Vooom na rzecz miejskiej elektromobilności
avatar
  Obserwuj  
Informuj o