Hulajnogi Lime zostają na zimę

Hulajnogi Lime

Lime, operator hulajnóg elektrycznych, potwierdza ich dostępność w okresie jesienno-zimowym, podobnie jak w roku ubiegłym. Lime zastrzega jednak, iż jeśli warunki pogodowe będą trudne, to dostęp do hulajnóg może być blokowany okresowo.

Do panujących warunków atmosferycznych zostanie dostosowana liczba aktywnych hulajnóg. W momencie, gdy pogoda zacznie robić się niebezpieczna, a stan nawierzchni mógłby stwarzać zagrożenie dla użytkowników, firma zablokuje hulajnogi dzięki aplikacji, by następnie przetransportować je do magazynu.

Paulina Mróz, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech, komentuje: „Na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń, które potwierdzają korzystanie z hulajnóg przez cały rok, podjęliśmy decyzję o ich pozostawieniu do dyspozycji użytkowników także w okresie jesienno-zimowym. Jednocześnie zwracamy uwagę na bardzo ważne kwestie bezpieczeństwa, które w okresie zimowym są dodatkowo uwarunkowane zmienną pogodą. Tak jak w poprzednim roku, strefa operacyjna Lime zostanie czasowo ograniczona, by wraz z końcem okresu zimowego powrócić do swojego poprzedniego kształtu”.

W trosce o bezpieczeństwo warto więc zwrócić uwagę na warunki pogodowe panujące na zewnątrz – w szczególności na deszcz i śnieg, które mogą powodować, że nawierzchnia jest śliska. Niemniej ważne jest również sprawdzenie sprawności urządzenia oraz działania hamulców przed przejazdem, a także dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i stanu infrastruktury. Lime podczas każdego przejazdu zaleca zakładanie kasku ochronnego. Natomiast w warunkach ograniczonej widoczności lub wieczornej pory – odzieży z elementami odblaskowymi.

Źródło zdjęcia: Lime

Przeczytaj także:  Traficar i TrafiCargo pod galeriami wnętrz Home Concept
avatar
  Obserwuj  
Informuj o