Idea Getin Leasing z nową platformą sprzedaży poleasingowej

0
747
Idea Getin Leasing z nową platformą sprzedaży poleasingowej - OSHARE News

Idea Getin Leasing (IGL) to jedna z największych w Polsce firm leasingowych. Powstała w 2018 r. z połączenia spółek Idea Leasing i Getin Leasing. Po przeprowadzonej z sukcesem fuzji, przyszedł czas na przebudowę i integrację internetowego serwisu sprzedaży poleasingowej.

Nowy portal aukcyjny, dostępny pod adresem aukcje.ideagetin.pl, scalił dwa odrębne serwisy, które dotychczas obsługiwały aukcje dawnych spółek Idea Leasing i Getin Leasing. Serwis skupia w jednym miejscu wszystkie aukcje pojazdów i sprzętu poleasingowego IGL, w łatwy i przystępny sposób szeregując dostępne produkty w takie kategorie, jak m.in. samochody osobowe, ciężarowe, sprzęt budowlany, rolniczy, produkcyjny oraz inne specjalistyczne urządzenia. Aktualnie użytkownicy platformy mogą wziąć udział w blisko 2000 licytacji.

Praktyczny, intuicyjny i bezpieczny

Portal został dostosowany do wymagań RODO, ma odświeżoną szatę graficzną, zgodną z identyfikacją wizualną IGL oraz szereg praktycznych funkcjonalności. Użytkownicy otrzymują m.in. dokładniejsze dane o sprzedawanych pojazdach, w tym szczegółowe informacje o wyposażeniu, liczbie kluczyków i dokumentach. Mogą także sprawdzić, czy dla danego przedmiotu możliwe jest udzielenie finansowania. Z punktu widzenia klienta, system licytacji i zakupu jest prosty i intuicyjny. Podczas pierwszej wizyty należy dokonać rejestracji indywidualnego konta. Po założeniu konta, wystarczy wyszukać interesujący przedmiot wśród dostępnych kategorii i rozpocząć jego licytację.

Serwis działa w czasie rzeczywistym, co oznacza, że aukcje dostępne są przez całą dobę, 7 dni w tygodniu z każdego miejsca i z każdego urządzenia, stacjonarnego bądź mobilnego. ­Za wycenę oferowanego na portalu sprzętu odpowiedzialni są zewnętrzni rzeczoznawcy. Aukcje są ponadto zintegrowane z portalem ogłoszeniowym otomoto.pl, na którym – oprócz pojazdów – znajdują się też maszyny budowlane i rolnicze.

Platforma aukcje.ideagetin.pl posiada funkcjonalności, które znacznie ułatwiają pracę również naszemu zespołowi mówi Tomasz Skrabka, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży Poleasingowej Idea Getin Leasing SA.W nowym serwisie możemy korzystać np. z modułów inwentaryzacji elektronicznej, integracji z bazą danych przedsiębiorców CEDIG i KRS, elektronicznej akceptacji oferty cenowej przez zarząd spółki, eksportu aukcji do OTO MOTO, wysyłania automatycznych wezwań do zapłaty i odbioru przedmiotów czy pełniejszego raportowania. To ułatwia sprzedaż sprzętu poleasingowego, a tym samym pozwala sprawniej obsługiwać klientów zainteresowanych aukcjami dodaje Tomasz Skrabka.

Przeczytaj także:  Firmy transportowe i produkcyjne najczęściej inwestują dzięki leasingowi

Za projekt i wdrożenie nowej wersji platformy aukcyjnej IGL odpowiedzialna była agencja Smartheads.

Wraz z Idea Getin Leasing stworzyliśmy najnowocześniejszą w Polsce platformę do sprzedaży przedmiotów poleasingowych: wydajną, intuicyjną i bezpiecznąpodkreśla Przemysław Krzeszowski, prezes Smartheads.Dzięki zastosowaniu zasad UX oraz UI zaprojektowaliśmy serwis, który jest jeszcze bardziej zorientowany zarówno na użytkowników końcowych, jak i pracowników Idea Getin Leasing. Do stworzenia systemu zastosowaliśmy technologie Phalcon Framework oraz nowy silnik bazodanowy PostgreSQL, co pozwoliło podnieść jakość procesów i usług zdefiniowanych w poprzedniej wersji systemu aukcyjnego  – dodaje Przemysław Krzeszowski.

Kluczowe zmiany i atuty serwisu aukcje.ideagetin.pl

Wygląd

 • odświeżona szata graficzna
 • przejrzysty układ prezentowanych treści
 • prosta, wydajna i intuicyjna nawigacja

Funkcjonalności dla klientów

 • integracja z otomoto.pl
 • szczegółowa prezentacja treści
 • informacja o możliwości udzielenia finansowania
 • newsletter

Dostępność

 • urządzenia mobilne i stacjonarne
 • 24/7 z każdego miejsca

Funkcjonalności dla administratorów portalu

 • moduły inwentaryzacji elektronicznej
 • integracja z bazami CEDIG i KRS
 • integracja z OTO MOTO
 • automatyzacja wysyłki powiadomień
 • pełne raportowanie

Źródło: Idea Getin Leasing

avatar
  Obserwuj  
Informuj o