IONITY prezentuje nowy projekt stacji ładowania

IONITY prezentuje nowy projekt stacji ładowania

Na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie firma IONITY przedstawiła stacje ładowania nowej generacji. Ładowarki IONITY łączą wiodącą w swojej klasie technologię, tzn. ładowanie prądem stałym o mocy do 350 kW, z wielokrotnie nagradzanym projektem produktu oraz intuicyjnym interfejsem dla klienta, które wykorzystuje unikalną koncepcję oświetlenia.

Nowe ładowarki dużej mocy od IONITY są rozpoznawalne dzięki charakterystycznej koncepcji oświetlenia. Są to białe lub szare, klasyczne, nowoczesne w swej prostocie urządzenia. Stylistyka to wynik badania użytkowników przeprowadzonych przez Designworks. Ma ona na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa ładowania oraz spowodowanie, aby ładowanie było mniej kłopotliwe.

Specyfikacja ładowarki IONITY

Stacje ładowania IONITY mają 2,6 m wysokości. Są wyposażone w prostokąt świetlny z diodami LED. Ma on za zadanie nie tylko oświetlać miejsce ładowania, ale także pozwala dostrzec punkty ładowania z większej odległości i ułatwiać znalezienie ich w nocy, kiedy to ciężko jest rozróżnić klasyczne ładowarki od skrzynek z transformatorami. Ponadto od razu widać, które miejsce jest wolne. Dodatkowo pierścień świetlny zmienia kolor w zależności od stanu naładowania. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w intuicyjny interfejs. Użytkownicy mogą wybierać spośród 10 języków, a w razie potrzeby infolinia dostępna jest przez całą dobę.

Rozwój IONITY

Obecnie sieć IONITY to 140 stacji szybkiego ładowania w całej Europie, a 50 jest w trakcie budowy. Firma dąży do wdrożenia 400 stacji ładowania dużej mocy do końca 2020 r., z czego 12 ma powstać w Polsce, m.in. przy autostradzie A1, A2 i A4. Sieć ładowania IONITY zasilana jest w 100 proc. energią odnawialną

Przeczytaj także:  Miasta podpisały deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności
avatar
  Obserwuj  
Informuj o