Jak wygląda nowoczesny wynajem? Portal Oshare.pl oczami Kingi Dąbrowskiej

0
797
Jak wygląda nowoczesny wynajem? Portal Oshare.pl oczami Kingi Dąbrowskiej - OSHARE News

Czy ekonomia współdzielenia ma sens? Możliwe, że nawet większy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. O zaletach wypożyczania i korzystania z platformy OSHARE.pl rozmawialiśmy z Kingą Dąbrowską, kierowniczką produkcji filmowych i telewizyjnych, początkującą aktorką i przede wszystkim – życiową minimalistką.

Redakcja OSHARE News: Jaką miałaś pierwszą myśl, gdy spotkałaś się z OSHARE.pl? Co Cię najbardziej zaskoczyło?

Kinga Dąbrowska: Ucieszyłam się, że istnieje taka strona. Wypożyczanie rzeczy, zamiast kupowania bardzo pomaga w utrzymywaniu porządku, ale również daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. To świetny sposób na ponowne wykorzystanie rzeczy, które nam nie służą na co dzień, a mogą posłużyć komuś innemu.

Redakcja OSHARE News: Jak odbierasz hasło „ekonomia współdzielenia”? Czy rzeczywiście ma to sens?

Kinga Dąbrowska: Jak najbardziej taka forma ma potencjał w dzisiejszym świecie. Dzieląc się z innymi przedmiotami, których aktualnie nie potrzebujemy – dajemy im drugie życie, a przy okazji możemy na tym zarobić. Popularyzowanie takich idei może skłonić ludzi do bardziej świadomych wyborów konsumenckich.

Redakcja OSHARE News: Przeglądając platformę OSHARE.pl, z pewnością trafiłaś na możliwość wypożyczenia nietypowych produktów. Co przykuło Twoją największą uwagę?

Kinga Dąbrowska: Oprócz sprzętów domowych czy ogrodowych zwróciłam również uwagę na nietypowe rzeczy, jak np. wynajem jachtu czy kelnera na imprezę… Jednak moją największą uwagę przykuły sprzęty i rekwizyty filmowe. Wypożyczenie ich, zamiast kupna, to duże ułatwienie na planie. Większość rzeczy jest wykorzystywana do jednej lub dwóch scen, więc później można je spokojnie oddać, zamiast składować w magazynach.

Redakcja OSHARE News: Każdy z nas ma w domu dużo różnych przedmiotów, których nie używa na co dzień. Jak wygląda to w Twoim przypadku? Może masz coś, co mogłabyś zaoferować do wypożyczenia na naszej platformie? Co by to było?

Przeczytaj także:  Jak zatrzymać w Polsce studentów? Pomóc mogą prywatne akademiki

Kinga Dąbrowska: Ja z natury jestem minimalistką i nie kupuję za dużo jednorazowych rzeczy. Z kolei moja mama zatrzymuje wszystko, ponieważ uważa, że „kiedyś jej się to przyda”. Myślę, że znalazłaby sporo rzeczy, których aktualnie nie używa i mogłaby je wystawić na stronę OSHARE.pl. Na pewno byłyby to zarówno sprzęty kuchenne, książki, ale też sprzęt do nurkowania, jak i narzędzia taty.

Redakcja OSHARE News: Komu poleciłabyś platformę OSHARE.pl?

Kinga Dąbrowska: Na pewno osobom, które mają małe mieszkania i tym samym mało miejsca na trzymanie rzeczy, których rzadko używają. Uważam, że jest to również odpowiednia platforma dla osób, które dążą do zminimalizowania konsumpcjonizmu, poprzez ograniczanie ilości posiadanych przedmiotów do niezbędnego minimum.

Kinga Dąbrowska

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, z zawodu kierowniczka produkcji filmowych i telewizyjnych oraz początkująca aktorka. Życiowa minimalistka, na co dzień zwracająca uwagę na problem ekologii. Właścicielka profilu @itskingavictoria na portalu Instagram, na którym przedstawia swoje życie prywatne i zawodowe.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o