Katowice interesującym rynkiem biurowym dla Globalworth Poland

0
166
rynek biurowy Katowice

Katowice pozostają atrakcyjnym rynkiem biurowym dla Globalworth Poland. Fakt ten potwierdzają najnowsze umowy najmu oraz zakup 2 budynków Silesia Star.

Na polskiej mapie rynków biurowych rok do roku Katowice zyskują na znaczeniu jako dynamiczny ośrodek regionalny. Jak podaje JLL, motorem napędowym pozostaje sektor nowoczesnych usług biznesowych, który w I kw. br. wygenerował niemalże 74 proc. udział w popycie na nowoczesne powierzchnie biurowe.

Sebastian Suchodolski, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych Globalworth Poland, komentuje: „Przedłużenie umowy z IBM w kompleksie biurowym A4 Business Park to powód do zadowolenia nie tylko dla Globalworth Poland, ale również dla wszystkich, którzy wierzyli i nadal wierzą w potencjał Katowic jako dynamicznie rozwijającego się ośrodka biznesowego. Kolejnym sukcesem Globalworth na śląskim rynku jest w całości wynajęta biurowa część Supersamu, co osiągnęliśmy, podpisując umowę z producentem oprogramowania firmą JAMF. To miejsce, w którym mieszkańcy regionu od lat chętnie robią zakupy, szybko stało się doskonałym adresem dla renomowanych najemców biurowych. W Globalworth mocno wierzymy w dalszy imponujący rozwój Katowic i chcemy w nim aktywnie uczestniczyć. Stąd między innymi niedawne przejęcie kompleksu biurowego Silesia Star, dzięki któremu społeczność Globalworth w Polsce liczy już ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w naszych budynkach”.

Kompleks A4 Business Park to inwestycja składająca się z 3 budynków biurowych o powierzchni 30 600 mkw. Dwa z nich są 10-kondygnacyjne, a jeden 7-kondygnacyjny. Powierzchnia biurowa w obiekcie została wykonana zgodnie z wymogami standardu klasy A. Ponadto posiada certyfikat BREAM na poziomie „Very Good”.

Supersam jest nowoczesnym domem handlowym w centrum Katowic. Goście mogą korzystać z usług 70 sklepów oraz punktów, które ulokowane są na 3 kondygnacjach. Ponadto ponad 5 tys. mkw. przestrzeni biurowej jest ulokowane na wyższych piętrach. Powierzchnie wynajmują tam m.in.: Groupon, CitySpace i JAMF.

Silesia Star jest kompleksem 2 budynków, które wybudowano w 2014 i 2016 roku w stolicy Górnego Śląska. Jego lokalizacja znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, nieopodal 2 uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Inwestycja ma do zaoferowania 29 200 mkw. powierzchni na wynajem, z czego 95 proc. wynajmują firmy z sektora finansowego, technologicznego oraz usług.

Przeczytaj także:  We Wrocławiu powstaje 7R City Flex Wrocław
avatar
  Obserwuj  
Informuj o