KGHM udostępniła pracownikom elektryczne hulajnogi

0
392
KGHM udostępniła pracownikom elektryczne hulajnogi

KGHM wprowadził elektryczne hulajnogi jako nowy środek transportu dla swoich pracowników. Specjaliści IT z Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź S.A. przemieszczają się pomiędzy rozproszonymi w mieście lokalizacjami, które są obsługiwane przez oddział.

Hulajnogi zostały wyprodukowane przez polską firmę. Są zaparkowane przy docelowych lokalizacjach. Dodatkowo opatrzono je instrukcją, zasadami użytkowania i bezpieczeństwa. Jednoślady cieszą zainteresowaniem, stąd na licznikach mają już średnio po kilkadziesiąt km przebiegu każda.

– Używanie alternatywnego środka transportu na krótkich dystansach ma wiele plusów. Zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, które jest największe w pierwszej fazie jazdy autem, oszczędzamy czas oraz obniżamy koszty. Hulajnogi są tanie w eksploatacji i znakomicie sprawdzają się w Zagłębiu Miedziowym – powiedział pomysłodawca projektu Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny COPI.

– Pokonanie jednego kilometra na hulajnodze zajmuje około 3 minut – dodał Jazownik.

Do przemieszczania się po całym Zagłębiu Miedziowym, np. do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów oddziałów firmy, pracownicy COPI używają również samochodów elektrycznych. Dzięki uruchomionym przez KGHM stacjom ładowania, kierowcy mają ułatwiony dostęp do alternatywnego źródła paliwa. Co ważne, ładowarki zostały udostępnione za darmo także dla wszystkich właścicieli elektrycznych aut w regionie.

KGHM jest zainteresowane alternatywnymi źródłami energii oraz nowymi technologiami. Jednym z priorytetów strategii firmy jest zaspokojenie w 50 proc. zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną ze źródeł własnych i OZE. Taki plan ma zostać wdrożony do 2030 r.

Źródło zdjęcia: KGHM Polska Miedź S.A.

Przeczytaj także:  W TrafiCargo pilotażowo uruchomiono opcję zakończenia wynajmu w dowolnym miejscu strefy
avatar
  Obserwuj  
Informuj o