Kompleks Alchemia zyska nowego najemcę

0
383
Kompleks Alchemia wynajem

Kompleks Alchemia zyska nowego najemcę – Spółkę Pelane z Grupy Polcom. Firma wynajęła ponad 650 mkw. powierzchni, które przeznaczy na biuro.

Pięcioletnia umowa najmu została podpisana z właścicielem spółką należącą do grupy ISOC, firmą Blackrod. Firma Polcom dostarcza modułowe rozwiązania budowlane dla hoteli oraz produkuje wysokiej jakości mebli dla sektora medycznego. Polcom współpracuje ze światowymi sieciami hotelowymi. Spółki handlowe znajdują się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, natomiast zakłady produkcyjne na Pomorzu, w tym w Trójmieście. W 2018 r. grupa zyskała nowego inwestora, dzięki czemu otwarcie biura w Alchemii stało się kolejnym etapem rozwoju. Grupę Polcom kupił amerykański fundusz PIMCO.

– Inwestycja w nowe biuro w Gdańsku jest efektem rozwoju działalności Grupy Polcom. Zamierzamy znacząco zwiększyć skalę prowadzonej działalności – jesteśmy w trakcie budowy kolejnej hali produkcyjnej koło Chojnic, a co się z tym wiąże rekrutujemy nowych pracowników. W biurze w Gdańsku docelowo zatrudnienie ma znaleźć blisko 60 osób. Decydując się na budynek Argon kierowaliśmy się m.in. bardzo dobrą lokalizacją, dostępnością komunikacji publicznej oraz wysokimi standardami jakościowymi powierzchni biurowych oferowanych przez firmę Torus – powiedziała Elżbieta Mańkowska, Dyrektor Biura Zarządu i Administracji Pelane Sp. z o. o. (Grupa Polcom).

Do końca roku w biurze pojawią się nowi pracownicy, będą to m.in. menadżerowie projektów, kosztorysanci, technolodzy/rysownicy oraz pracownicy działu finansów i controllingu.

Całkowita powierzchnia najmu w budynku Argon to ok. 38 tys. mkw., z czego ponad 36 tys. mkw. jest przeznaczonych na biura. W marcu br. budynek został kupiony przez filipińskiego inwestora Grupę ISOC od dewelopera firmy Torus. Transakcja wynosiła ok. 92 mln EUR netto. To największa transakcja firmy Torus i trójmiejskiego rynku biurowego.

– Bardzo nas cieszy wybór firmy Pelane, która dołączy do grona najemców budynku Argon. Tym bardziej, że jednym z argumentów przemawiających za wyborem tej właśnie lokalizacji była oferowana jakość powierzchni biurowej – powiedział Marcin Piątkowski, Dyrektor ds. Komercjalizacji (Torus).

Przeczytaj także:  Ból nadgarstka, drętwienie lub mrowienie dłoni? To może być zespół kanału nadgarstka
avatar
  Obserwuj  
Informuj o