Kompleksowe usługi shared mobility coraz bliżej. CityBee już 8 miesięcy na polskim rynku

0
552
Kompleksowe usługi shared mobility coraz bliżej. CityBee już 8 miesięcy na polskim rynku. - OSHARE News

Operator CityBee, który oferuje usługi carsharingu w Polsce i na Litwie, podsumowuje swoją 8 miesięczną obecność na polskim rynku. Od startu usługi, 150 pojazdów operatora pojawiło się łącznie w dziesięciu aglomeracjach. Ponadto, pod koniec kwietnia 2019 r. w Warszawie pojawiło się 400 hulajnóg elektrycznych z logo CityBee.

CityBee w Polsce, czyli BIG Carsharing

Usługi carsharingu są bardzo popularne. Kojarzoną z autami miejskimi możliwość wynajmu, CityBee rozbudował o samochody dostawcze. BIG Carsharing oferowany przez CityBee został doceniony przez Polaków. Od 3 października 2018 r., czyli startu usług, zarejestrowało się w niej 55 000 unikalnych użytkowników. W ciągu 4 088 000 minut przejechano 764 200 km. Oferta skierowana jest do użytkowników indywidualnych oraz firm. Wg operatora, z jego asortymentu korzysta aktualnie 2000 firm. Z aut CityBee można korzystać w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Bydgoszczy oraz na Śląsku.

Źródło: Materiały prasowe CityBee

Hulajnogi elektryczne w Warszawie

Oprócz samochodów dostawczych – 90 Fiatów Ducato oraz 60 Volkswagenów Crafter, od kwietnia 2019 r. operator oferuje hulajnogi elektryczne. Usługa wynajmu dostępna jest na terenie Warszawy, a użytkownicy mogą skorzystać z 400 urządzeń. Docelowo do wynajmujących ma trafić kolejne 400 elektrycznych hulajnóg, które są wykorzystywane jako środki transportu na tzw. ostatniej mili. 

W ciągu miesiąca na hulajnogach z logo CityBee użytkownicy przejechali w sumie 573 254 minuty, co daje  9 554 godzin, czyli ponad 398 dni.

Źródło: Materiały prasowe CityBee

Coraz bliżej kompleksowym usługom shared mobility

Wprowadzenie usługi wynajmu dostawczaków na minuty pozwoliło nam zbudować rozpoznawalność i przekonać do siebie zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Pozytywne przyjęcie BIG Carsharingu zmotywowało nas do podjęcia kolejnego wyzwania. Zdecydowaliśmy się wejść z elektrycznymi hulajnogami na konkurencyjny warszawski rynek. Aktualnie skupiamy się na edukacji użytkowników na temat bezpiecznego korzystania z tego środka transportu oraz uważnie przyglądamy się kwestiom legislacyjnym. Już niedługo na ulicach, zgodnie z zapowiedzią, pojawi się kolejne 400 hulajnóg, dlatego też zastanawiamy się nad powiększeniem strefy o kolejne dzielnice – podsumowuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska. – Sukcesywnie powiększamy naszą flotę w Polsce i innych krajach. Docelowo chcemy stać się operatorem, który dostarcza kompleksową ofertę shared mobility, w ramach której za pomocą jednej aplikacji udostępni użytkownikom pojazdy na różne potrzeby. W polskiej ofercie mamy już te największe i najmniejsze.

Źródło: Informacja prasowa CityBee

Przeczytaj także:  PANEK CarSharing wchodzi do Krakowa i wysyła petycję do władz miasta
avatar
  Obserwuj  
Informuj o