Kurs medyczny. Nowoczesna medycyna ortopedyczna według doktora Artura Biela

0
1573
Kurs medyczny. Nowoczesna medycyna ortopedyczna według doktora Artura Biela - OSHARE News

Kurs jest nowatorskim połączeniem najbardziej skutecznych metod terapii i efektywnych algorytmów badania klinicznego. Jest skierowany do lekarzy oraz fizjoterapeutów. Celem szkolenia jest przekazanie kursantom wiedzy z zakresu badań klinicznych i leczenia manualnego wszystkich części narządu ruchu.

Artur Biel to doktor nauk medycznych, chirurg ortopeda, magister rehabilitacji ruchowej oraz instruktor metody Cyriax. Dzięki temu, że jest zarówno fizjoterapeutą, jak i lekarzem potrafi świetnie połączyć te dwa obszary medycyny. Kurs jest skierowany do lekarzy oraz fizjoterapeutów, a także studentów, chcących właściwie badać klinicznie i leczyć manualnie pacjentów ortopedycznych. Zakres omawianych zagadnień wykracza poza standardy kształcenia fizjoterapeutów i obejmuje m.in. diagnostykę radiologiczną narządu ruchu i szczegóły technik operacyjnych pokazywanych na filmach.

Nowoczesna Medycyna Ortopedyczna jest połączeniem najskuteczniejszych metod terapii i najbardziej efektywnych algorytmów badania klinicznego zaczerpniętych z różnych metod kinezyterapeutycznych m.in. cyriax, kaltenborn, osteopatia, manipulacje krótkodźwigniowe. Synteza tych metod została dokonana przez doktora nauk mededycznych Artura Biel.

Praktyczne techniki są połączone z najnowszym stanem wiedzy z dziedziny fizjoterapii i ortopedii. Kurs wyróżnia wszechstronne podejście do badania i leczenia pacjenta obejmujące techniki fizjoterapeutyczne i ortopedyczne z dużym naciskiem położonym na diagnostykę obrazową.

Poruszane tematy to np.: badanie dysfunkcji nerwów obwodowych, badanie powięzi, zarys ortopedii i traumatologii (specyfika leczenia dorosłych i dzieci), manipulacje, mobilizacje, techniki stawowe, nerwowe i powięziowe, nauka podstaw radiologii narządu ruchu, zarys medycyny sportowej, nowoczesne leczenie operacyjne w ortopedii i traumatologii. Kurs obejmuje 6 modułów po 3 dni i 7 moduł egzaminacyjny. W module 1 omawiana jest tematyka odcinka lędźwiowego kręgosłupa (techniki podstawowe), stawów krzyżowo – biodrowych oraz bioder. Moduł 2 koncentruje się na odcinku piersiowym kręgosłupa (techniki podstawowe), obręczy kończyny górnej i klatce piersiowej. Moduł 3 obejmuje odcinek szyjny kręgosłupa (techniki podstawowe), a także bark i łokieć. Moduł 4 skupia się na odcinku lędźwiowym kręgosłupa (techniki zaawansowane), kolanie, podudziu i stopie oraz na neuropatiach kończyny dolnej. Moduł 5 analizuje odcinek piersiowy kręgosłupa (techniki zaawansowane), neuropatie obręczy barkowej i kończyny górnej. Moduł 6 dotyczy odcinka szyjnego kręgosłupa (techniki zaawansowane), przedramienia, nadgarstka i ręki. Moduł 7 to powtórka i egzamin.

Przeczytaj także:  Do 2021 r. BMW Group zamierza mieć na drogach milion samochodów elektrycznych

Na szkoleniu wykładać będzie zespół wybitnych specjalistów: dr n.med. Artur Biel – mgr rehabilitacji, chirurg ortopeda, instruktor Cyriax, szef kursu, mgr Marek Pióro – mgr rehabilitacji ruchowej, terapeuta manualny, instruktor Cyriax, Mariusz Madej – osteopata, mgr Rafał Sowiński vel Sawa – mgr rehabilitacji ruchowej, terapeuta Cyriax, terapeuta powięziowy, Mateusz Rybicki – mgr fizjoterapii, terapeuta manualny, asystent Cyriax, organizator szkolenia.

Kurs trwa 18 dni, następnie przystępuje się do modułu egzaminacyjnego. Koszt 1 modułu szkolenia to 1500 zł. Najbliższy odbędzie się w październiku w Warszawie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 537-453-322 lub wysyłając zapytanie na adres: rybickimateusz@o2.pl.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o