Lime ogłasza pilotażowe wdrożenie wymiennych baterii

0
573
Lime ogłasza pilotażowe wdrożenie wymiennych baterii
Źródło: Lime

Lime rozpoczął pilotażowe wdrożenie technologii wymiennych akumulatorów w najnowszym modelu e-hulajnogi w Paryżu. Rozwiązanie to pozwala na ładowanie urządzeń bez konieczności transportowania ich do i z miejsca ładowania każdego dnia. Tym samym ogranicza zużycie hulajnóg i pozytywnie wpływa na zrównoważony rozwój firmy.

Wdrożenie nowej technologii zostało ogłoszone w ubiegłym tygodniu w Paryżu przez Joe Krausa, dyrektora generalnego Lime, który podkreślił zaangażowanie firmy w rozwijanie tego typu rozwiązań oraz jej dążenie do wypracowania jak najbardziej zrównoważonego modelu operacyjnego.

Ogłoszenie dotyczące wymiennych baterii stanowi kamień milowy w działalności Lime. Jednocześnie jest to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, który jest priorytetem dla firmy. W ubiegłym roku Lime nawiązał partnerstwo z wieloma przedsiębiorstwami zajmującymi się energią odnawialną na całym świecie, aby zasilać swoje magazyny w sposób przyjazny środowisku. Firma wprowadziła również rowery cargo do transportu hulajnóg w Europie oraz ogłosiła zastąpienie dotychczas wykorzystywanej firmowej floty pojazdów przez bezemisyjne samochody dostawcze.

W Lime nieustannie dążymy do przesunięcia granic innowacji i kontynuujemy szybki postęp ku coraz bardziej zrównoważonemu rozwojowi firmy. Wszelkie działania podejmowane przez nas w tym kierunku bazują na systematycznym i opartym na danych podejściu.

Joe Kraus

Lime przeprowadzi pomiary efektywności biznesowej pilotażowego wdrożenia i oceni poszczególne jego etapy w kontekście wpływu na środowisko. Na podstawie wyników firma planuje rozpoczęcie wymiany floty i wprowadzenie pojazdów wyposażonych w wymienne baterie.

W Polsce po roku działalności Lime, użytkownicy hulajnóg zapobiegli emisji blisko 76 ton dwutlenku węgla, a przejazdy przy wykorzystaniu aplikacji Lime pozwoliły w tym okresie na zaoszczędzenie około 438 tys. litrów paliwa.

Źródło: Lime

avatar
  Obserwuj  
Informuj o