Lime przekroczyło 100 mln przejazdów

Lime wynajem hulajnóg elektrycznych

Firma Lime ogłosiła przekroczenie 100 mln przejazdów, które zostały wykonane za pomocą aplikacji. Jest to odległość pozwalająca okrążyć kulę ziemską ponad 4 tys. razy. Przekroczenie tej symbolicznej liczby dało firmie impuls do podsumowania rozwoju Lime i trendu mikromobilności na świecie.

Lime funkcjonuje w przeszło 30 krajach, a co za tym idzie w 120 miastach. Firma pozyskała finansowanie w wysokości 777 mln USD w ciągu niespełna 2 lat istnienia. Aplikację pobrało ponad 15 mln użytkowników.

Sposób korzystania z hulajnóg elektrycznych

Firma zbadała kwestię tego, jak użytkownicy korzystają z hulajnóg elektrycznych. Respondenci wskazywali, że sprzęt usprawnia oraz w istotny sposób zmienia poruszanie się po mieście. Najczęstszy, a zarazem najważniejszy powód korzystania z Lime to wygoda. Następnie, ponad 50 proc. badanych przyznało, iż korzysta z aplikacji w celach dojazdowych do pracy czy szkoły i z powrotem. Takie rozwiązanie pozwala skrócić czas dojazdów o ponad 10 min. Ponadto około 40 proc. ze wszystkich przejazdów przebiega w godzinach dojazdu do pracy.

Ponadto badani wskazują, że mikromobilność umożliwia ograniczenie liczby aut na drogach. Lime daje możliwość zastąpienia podróży samochodem dla ¼ respondentów. Dodatkowo niemalże 50 proc. użytkowników w ciągu ostatniego miesiąca skorzystało z usług Lime, aby dotrzeć do transportu miejskiego.

Jak informuje Patrycja Osiadacz z biura prasowego Lime: „Dane wskazują także na ograniczenie śladu węglowego pochodzącego z transportu w miastach właśnie dzięki hulajnogom Lime. Użytkownicy korzystający z usług Lime uniknęli ponad 40 milionów kilometrów przejazdów samochodem i zapobiegli emisji ponad 9 tysięcy ton dwutlenku węgla”. Około 4,5 mln l paliwa zostało zaoszczędzonych, dzięki przejazdach przy wykorzystaniu aplikacji Lime. Do tej pory  firma zakupiła ponad 3 600 MWh energii słonecznej, wiatrowej i energii wytwarzanej w małych elektrowniach wodnych. Oznacza to, że przejazdy są zasilane dzięki energii, która pochodzi z odnawialnych źródeł.

Przeczytaj także:  Rekordowa liczba wypożyczeń rowerów Mevo w Trójmieście
avatar
  Obserwuj  
Informuj o