LiveWire – debiut elektrycznego motocykla marki Harley-Davidson w Polsce

0
405
LiveWire elektryczny motocykl Harley-Davidson

W Warszawie 28 października miała miejsce premiera elektrycznego motocykla LiveWire marki Harley-Davidson. Jest to pierwszy w pełni elektryczny model marki. Motocykl w Polsce jest dostępny od 146 420 zł w zależności od aktualnego kursu euro.

Specyfikacja LiveWire

Motor LiveWire wyposażono w akumulator wysokonapięciowy z układem magazynowania energii wielokrotnego ładowania – RESS, o pojemności 15,5 kWh i mocy 105 KM. Moment obrotowy silnika to 116 Nm. Składa się on z ogniw litowo-jonowych, które otoczone są użebrowaną obudową z odlewu aluminium. Średni zasięg motocykla to 158 km, zapewniając optymalne parametry do jazdy miejskiej. Zasięg został obliczony na podstawie WMTC. LiveWire rozpędza się on od 0 do 100 km/h w 3 sek. Motocykl nie ma sprzęgła, ani biegów, pozostaje ruch manetką. Nowy Harley-Davidson ma 2 135 mm długości, rozstaw osi wynosi 1 490 mm, a waga to 249 kg.

Ładowanie przebiega na 2 sposoby. Można użyć pokładowej ładowarki 1.poziomu oraz przewodu zasilającego, by podłączyć pojazd do dowolnego, standardowego gniazdka domowego i w pełni naładować akumulator przez noc. Jednak akumulator zostanie naładowany szybciej przy wykorzystaniu publicznych stacji szybkiego ładowania 3.poziomu (DCFC). Pozwolą one naładować motocykl do poziomu 80 proc. w 40 min., a do 100 proc. w godzinę.

7 trybów jazdy

LiveWire może pracować w 7 trybach jazdy. Charakterystyka osiągów oraz poziom interwencji systemu Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) są sterowane elektronicznie. Każdy z trybów jazdy różni się pod względem kombinacji mocy, regeneracji, reakcji przepustnicy oraz ustawień kontroli trakcji. W nowym modelu Harley-Davidson są zaprogramowane 4 tryby: drogowy, jazdy w deszczu, sportowy i zasięgu, a ponadto 3 tryby jazdy, które kierowca może samodzielnie modyfikować.

LiveWire jest dodatkowo wyposażony w nowy zestaw technologii, zwiększającej kontrolę i pewność podczas jazdy w nagłych sytuacjach i trudnych warunkach. System RDRS dostosowuje osiągi maszyny do dostępnej przyczepności podczas hamowania, przyspieszania i zwalniania, zarówno podczas jazdy w zakręcie, jak i na prostej.

Przeczytaj także:  IONITY prezentuje nowy projekt stacji ładowania

Usługa H-D™ CONNECT

Z LiveWire można połączyć się przy pomocy aplikacji mobilnej Harley-Davidson. Dzięki niej można sprawdzić poziom naładowania motocykla, otrzymywać alerty o zagrożeniach czy śledzić pojazd w przypadku kradzieży. Usługa H-D™ CONNECT wykorzystuje GPS oraz wbudowaną łączność z siecią telefonii komórkowej, aby wyświetlać powiadomienia odnośnie do motoru.

Źródło zdjęcia: Harley-Davidson Polska

avatar
  Obserwuj  
Informuj o