Łódzki Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na Rower Publiczny 2020-2024

0
177
przetarg na Rower Publiczny 2020-2024

Łódzki Rower Publiczny cieszy się popularnością. W związku z tym, że idea z roku na rok bije rekordy wypożyczeń, miasto zdecydowało się na ogłoszenie przetargu na kolejne lata działalności systemu.

Dotychczasowa umowa na Łódzki Rower Publiczny dobiega końca. W jej ramach rowery będą funkcjonować do końca listopada br. Urząd Miasta Łodzi zapowiada, że przygotowując się do kolejnej umowy, ma zamiar rozbudować system tak, aby korzystali z niego mieszkańcy kolejnych osiedli.

Szczegóły przetargu na Łódzki Rower Publiczny

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił przetarg na system wypożyczalni roweru publicznego w mieście na lata 2020 – 2024. Przedmiotem zamówienia jest usługa, która polega na uruchomieniu i zarządzaniu wraz z kompleksową eksploatacją systemu „Łódzki Rower Publiczny” tak, by każdy użytkownik mógł bez przeszkód wypożyczyć rower wg taryfy zatwierdzonej przez zamawiającego.

Nowy system ma być większy od dotychczasowego. Urząd Miasta zaznacza, iż chce w ramach nowej umowy, żeby na ulicach Łodzi pojawiło się 2 tys. jednośladów, 200 stacji, a oprócz zwykłych rowerów, także te w wersji trójkołowej, cargo i tandemy. W związku z deklaracją zaoferowania dostępu dla większej grupy użytkowników miasto chce udostępnić rowery miejskie m.in. na Chojnach, Radogoszczu, Retkini, Teofilowie i Widzewie, a także na innych osiedlach, gdzie nie było dotychczas stacji ŁRP. ZDiT do przetargu dołączył mapę, która określa przewidywany zasięg systemu.

Wiemy, z których stacji łodzianie korzystają najczęściej i w których rejonach miasta ich brakuje. To wszystko wzięliśmy pod uwagę przy planowanej rozbudowie, pamiętając jednocześnie, aby system był spójny i szeroko dostępny” – informuje Urząd Miasta Łodzi.

Przetarg ogłoszono 4.10.2019 r., a opublikowano 9.10.2019 r. Nowa umowa zostanie podpisana na 4 lata. Termin składania ofert mija 12.11.2019 r. o godzinie 12:00, a godzinę później nastąpić ma otwarcie ofert. Jeśli umowa zostanie podpisana do końca br., to przewiduje się, iż system ma wystartować z końcem marca 2020 r. Jeśli jednak strony dojdą do porozumienia później, to ruszy on w terminie następnych 90 dni.

Przeczytaj także:  Od 1.08 PANEK CarSharing dostępny w Trójmieście

Źródło zdjęcia: Urząd Miasta Łodzi

avatar
  Obserwuj  
Informuj o