Magazyn samoobsługowy – self storage – jak z tego korzystać?

Magazyn samoobsługowy – self storage – jak z tego korzystać?

Olbrzymie magazyny dużych firm często są wykorzystywane do przechowywania wszelkiego rodzaju dokumentów, wszystkich artykułów reklamowych, czy po prostu asortymentu – niezależnie czy jest to na przykład stacjonarny lub internetowy sklep. Małe przedsiębiorstwa często borykają się z brakiem miejsca, który spowodowany jest ogromną ilością materiałów firmowych. Jednakże nie tylko właściciele różnych rozmiarów firm poszukują rozwiązania pozyskania większej ilości przestrzeni. Osoby prywatne także chętnie skorzystaliby z dodatkowego miejsca, które oczywiście jest zabezpieczone w odpowiedni sposób, na wszelkiego rodzaju rzeczy prywatne. Od narzędzi, rowery, stare książki, meble, ubrania, nieużywane sprzęty AGD, sanki, po drobne pamiątki rodzinne. Z pomocą rozwiązania powszechnego problemu przechowywania przychodzą magazyny samoobsługowe, czyli przechowalnie znajdujące się w większym obiekcie magazynowym, który został przystosowany do wynajmu. Chociaż to wygodna I stosunkowo tania możliwość, która urodziła się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, to w Polsce są stosunkowo nowym rozwiązaniem, tutaj jednak nie mamy się czego obawiać, ponieważ Nasz rynek jest największym spośród europejskich krajów rozwijających się. Obecnie magazyn samoobsługowy dostępny jest zazwyczaj w większych miastach, jednakże z czasem I rozwojem będą powszechnie dyspozycyjne.

Jak uzyskać, a przede wszystkim korzystać z self storage?

Pierwszym krokiem do nabycia magazynu samoobsługowego jest wybór odpowiedniej powierzchni, która będzie dla Nas najbardziej odpowiadająca. Jest to najważniejszy punkt, który musimy indywidualnie rozpatrzeć I dopasować do własnych potrzeb oraz celu wykorzystania self storage. Dobranie odpowiedniej wielkości nie będzie jednak problematyczne, ponieważ magazyny oferują szeroki wachlarz ofert o przeróżnych rozmiarach – od najmniejszych 0,5 m2, do takich przekraczających nawet 16m2. Oczywiście wybór zależy tylko I wyłącznie od własnych, prywatnych zainteresowań, a także przeznaczenia. Kiedy już zdecydowaliśmy o idealnej powierzchni, która w pełni nas usatysfakcjonuje, to następnym krokiem będzie zawarcie oraz podpisanie umowy najmu. Bez wątpliwości czas trwania wynajmowania ustalany jest przez obie strony, a wszystkie formalności załatwiane są na miejscu, a sam przebieg jest bardzo szybki, dzięki czemu możemy cieszyć się natychmiastowym najmem. Jeżeli nie mamy możliwości, by pojechać do obiektu, możemy skorzystać z możliwości uzyskania informacji telefonicznie lub na odpowiedniej stronie internetowej firmy, gdzie powinny być załączone wszystkie informacje, które będą nas interesować. Na wypadek zamartwiania się, co się stanie w przypadku kiedy umowa wygaśnie, a Ty nadal będziesz w potrzebie posiadania magazynu samoobsługowego, powinieneś wiedzieć, że śmiało możesz odłożyć zamartwianie się na bok – nie ma żadnego problemu, by przedłużyć termin wynajmowania. Po otrzymaniu przydzielonego self storage musimy wiedzieć, iż dostęp do niego mamy przez cały czas – niezależnie czy jest to dzień świąteczny czy weekendowy. Dodatkowo nie ma znaczenia także, czy jest to dzień czy noc, ponieważ możemy z niego skorzystać kiedy tylko potrzebujemy oraz bez żadnego limitu. Każdy obiekt magazynu samoobsługowego oraz boks jest bardzo bezpieczny. Chronione są przez monitoring, osobisty kod dostępu, a także alarmy I kłódki.

Zalety magazynu samoobsługowego

  1. Bezpieczeństwo mienia ponad wszystko – self storage jest odpowiednio zabezpieczony – nie tylko przez różnego rodzaju alarmy I kody, a także przez fizyczną ochronę.
  2. Dostęp do magazynu samoobsługowego przez cały czas – niezależnie kiedy, czy to dzień, noc, południe, święta, weekend, zawsze możesz skorzystać, kiedy tylko przyjdzie potrzeba.
  3. Więcej miejsca w firmie lub domu! Wszelkie dokumenty, artykuły reklamowe oraz asortyment nie będzie problematyczny w przechowaniu, zyskamy dzięki temu więcej miejsca na inne rzeczy. Osoby fizyczne również mogą pożegnać się z problemem braku pozycji na wszelkie sprzęty, w tym na przykład nart, desek snowboardowych, czy po prostu schowaniem roweru.