Metro Properties wzięło udział w transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego portfela sklepów Cash&Carry w Europie Środkowej

0
105
Dariusz Forysiak

Metro Properties w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego zbyło portfolio 11 sklepów Cash&Carry. Kraje, których transakcja dotyczy to Polska, Węgry i Czechy.

Firma Colliers International doradzała spółce Metro Properties oraz reprezentowała ją w prowadzeniu transakcji. To największe z działań tego typu w Europie Centralnej oraz jedno z największych w Europie w formacie sprzedaży i najmu zwrotnego.

— Ze względu na wyjątkowość i wielkość sprzedawanego portfela ważna była dla nas nie tylko dogłębna analiza nieruchomości, ale, co ważniejsze, działalności operacyjnej Metro. Ta transakcja wymagała przygotowania pola do długoterminowego partnerstwa, które wykracza poza tę początkową transakcję. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do zacieśnienia relacji pomiędzy tymi dwoma partnerami — powiedział Dariusz Forysiak, dyrektor w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego w Polsce.

Transakcja została sfinalizowana w sierpniu 2019 r. Jej łączna wartość to 250 mln euro. Portfel 11 nieruchomości obejmuje 5 sklepów Makro Cash&Carry w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. 3 nieruchomości Metro Cash&Carry na Węgrzech w Budapeszcie oraz 3 markety Makro Cash&Carry w Czechach. Spółka Metro Properties zachowała prawa własności do kilku działek w Polsce i Czechach. Jej zamiarem jest realizacja projektów zabudowy wielofunkcyjnej.

W Polsce spółce Metro Properties doradzał Luke Dawson dyrektor zarządzający oraz szef Działu Capital Markets na region CEE, a także Dariusz Forysiak, dyrektor w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego w Polsce.

Przeczytaj także:  Czym jest yield?
avatar
  Obserwuj  
Informuj o