Miejsce dla carsharingu na innowacyjnym osiedlu

0
257

Traficar rozpoczął współpracę z branżą deweloperską, aby umożliwić łatwiejsze parkowanie aut współdzielonych na osiedlach mieszkalnych. Na parkingu Inwestycji Filtry zostało udostępnione pierwsze w Polsce specjalne miejsce dla traficarów. Mieszkańcy miasta będą mogli wygodnie zaparkować auto na minuty pod samym budynkiem.

Traficar, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, buduje sieć specjalnych parkingów dla carsharingu, aby nie trzeba było tracić czasu na szukanie dozwolonego miejsca. Mieszkańcy miast, w których działa usługa, mają do dyspozycji miejską strefę parkowania, jednak zabronione jest kończenie przejazdu autem na minuty na terenie parkingów prywatnych, a za takie uważane są parkingi osiedlowe, parkingi sklepów czy galerii. Dlatego największy carsharing w Polsce cały czas nawiązuje współprace z hotelami, sieciami handlowymi, a teraz również z deweloperami, by zapewnić możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z aut na minuty.

Cztery ściany to nie wszystko

Okazuje się, że branża deweloperska swoimi działaniami mocno wspiera usługi współdzielone i proekologiczne inicjatywy, wdrażając w życie ideę smart city. W Krakowie w zielonej okolicy Młynówki Królewskiej powstała Inwestycja Filtry, nowoczesna i kameralna inwestycja mieszkaniowa, która postawiła na koncepcję współdzielenia. Na terenie inwestycji znajduje się wspólna przestrzeń do odpoczynku i rekreacji, siłownia oraz rowerownia. We wszystkich mieszkaniach wprowadzono filtry okienne, które oczyszczają powietrze oraz zdalne sterowanie wieloma urządzeniami elektrycznymi, zapewniającymi m.in. ogrzewanie czy światło. Udogodnienia wprowadzono również w obrębie transportu, umożliwiając mieszkańcom dogodne korzystanie z samochodów na minuty Traficar. 

– Od samego początku przyświecała nam idea: „Życie ma być proste”, dlatego udostępnienie usługi aut na minuty mieszkańcom Inwestycji Filtry było dla nas naturalne. Zamiast z własnych samochodów, transportu publicznego, rowerów, skuterów, hulajnóg można skorzystać z pojazdów na minuty. Każdy mieszkaniec codziennie podejmuje decyzje, w jaki sposób chce dostać się z punktu A do punktu B i wybiera ten środek transportu, który w danym momencie jest dla niego najkorzystniejszy. Chcemy, aby mieszkańcy osiedla mieli wybór i dostępność nowoczesnych rozwiązań transportowych – mówi Adam Stefanowicz, dyrektor sprzedaży w firmie Megapolis. 

Przeczytaj także:  Traficar zwraca 10% za przejazdy

Własny samochód to nie jedyny sposób na przemieszczanie się 

Na nowoczesnym osiedlu, które odpowiada na różnorodne potrzeby, nie mogło zabraknąć carsharingu. Na parkingu obok bloków znajduje się specjalne miejsce dla traficara oznaczone charakterystycznym dla marki pinem oraz kolorem fioletowym. Teraz można wygodnie rozpocząć i zakończyć wynajem na Inwestycji Filtry. Parking jest oznaczony w aplikacji pinem z literą P. Dzięki temu mieszkańcy nie tylko zyskują większą wygodę, ale również oszczędzają czas.

– Dla nas jest to pierwsze miejsce parkingowe w inwestycji mieszkaniowej. Deweloper udostępnia swoim mieszkańcom innowacyjne, alternatywne rozwiązanie komunikacyjne. Jest to kolejny, wielki krok zarówno dla rynku carsharingu, jak i deweloperskiego. Dla nas, gdyż pierwszy raz będziemy mogli służyć mieszkańcom osiedla, towarzyszyć im w podróży z i do pracy oraz załatwianiu bieżących spraw dnia codziennego, a także w planach na wieczór. Dla rynku deweloperskiego jest to dodanie kolejnej usługi, która odpowiada na potrzeby mieszkańców – dodaje Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar. 

Współpraca z rynkiem deweloperskim to kolejny etap budowania specjalnych miejsc do parkowania dla samochodów współdzielonych. Spółka Megapolis, właściciel Inwestycji Filtry i Traficar należą do grupy kapitałowej Holding1, których wspólnym celem jest m.in. wprowadzanie nowych technologii oraz prostych i funkcjonalnych rozwiązań, dbając o czas, wygodę i zdrowie mieszkańców.

Źródło: Informacja prasowa

avatar
  Obserwuj  
Informuj o