MiiMove Carsharing wprowadza elektryczne auta na minuty

0
1246
Opel Ampera E

MiiMove Carsharing konsekwentnie się rozwija. Firma zwiększyła flotę o elektryczne auta na minuty.

MiiMove Carsharing działa w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności. Firma, podczas finału Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gdyni, zaprezentowała Opla Ampera-e. Jest to samochód niespotykany do tej pory i nie oferowany w sprzedaży w kraju. Mimo to będzie niedługo dostępny w MiiMove. Przejechać się najnowszym modelem na Skwerze Kościuszki podczas dnia elektromobilności mieli okazję mieszkańcy Gdyni oraz turyści odwiedzający Trójmiasto w tym czasie.

Od początku działalności MiiMove informowało o planach wprowadzenia do floty modeli napędzanych elektrycznie. W pierwszym etapie będzie to program testowy, który wskaże faktyczne zainteresowanie użytkowników modelem o alternatywnym napędzie. W przyszłym roku firma wprowadzi na stałe do oferty pojazdy z zerową emisją spalin, jeśli testy wypadną pozytywnie.

Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. Z o.o., podkreśla: „Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powiększamy flotę naszych pojazdów o modele o napędzie elektrycznym. Opel Ampera- e, posiada zasięg  500 KM, a to plasuje go  w czołówce wśród samochodów elektrycznych. Samochody zasilą flotę MiiMove na początku października. Chcemy zbadać zainteresowanie wśród użytkowników samochodami elektrycznymi i mamy nadzieję, że będzie to gratka dla fanów motoryzacji oraz usług carsharingowych”.

Opel Ampera E
Źródło: Mat. pras.

Specyfikacja Opla Ampera-e

Samochód elektryczny Opel Amper-a, o zasięgu 500 km, mierzonym zgodnie z nowym europejskim cyklem jazdy (NEDC), plasuje się w czołówce wśród swej konkurencji. MiiMove w etapie testowym udostępnił 10 pojazdów dla użytkowników Trójmiasta.

Józef Haller, wiceprezes Serwis Haller, zaznacza: „Jesteśmy dumni, że jako dostawca floty dla MiiMove sp. z o.o. możemy jeszcze w tym roku dostarczyć kolejną partię samochodów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że pozyskaliśmy i uzupełniamy park Mii o auta nie są dostępne w sieci sprzedaży Opla w Polsce. Opel Ampera – e z automatyczną skrzynią biegów, kamerą cofania, systemem nagłośnienia Bose z wysokowydajnymi głośnikami będzie z pewnością ciekawym i przyciągającym produktem dla osób korzystających z usług carsharingu. Ten w 100% elektryczny model Opla posiada silnik, który rozwija moc odpowiadającą 204 KM, oraz wyposażony jest w  systemy wspomagające kierowcę i rozwiązania podnoszące komfort podczas jazdy. Oczywiście zasięg w codziennym użytkowaniu zmienia się w zależności od stylu jazdy kierowcy oraz czynników zewnętrznych”.

Znana z nadawania imion swoim samochodom firma, postanowiła dać nowym pojazdom „imiona” pochodzące od nazw gatunków zwierząt będących pod ochroną. MiiMove ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom miast na kwestię dbania o środowisko, a przy tym chce szerzyć ideę carsharingu, którego celem jest m.in. zmniejszenie emisji spalin w miastach. Ponadto część zysku firmy z wynajmu elektryków zostanie przeznaczonych na fundację VIVA, która działa na rzecz ochrony zwierząt.

Przeczytaj także:  PANEK CarSharing wystartował we Wrocławiu

Krzysztof Kurek komentuje: „Staramy się aby nasze rozwiązania z obszaru zrównoważonej mobilności połączone z akcjami promocyjnymi służyły naszej społeczności lokalnej. Chcemy mieć pozytywny wpływ  na środowisko naturalne, stąd nacisk na komunikację na temat bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, szerzenie idei carsharingu, i wprowadzenie do naszej floty samochodów elektrycznych”.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o