Mitsubishi Motors wprowadziło na rynek autorski system DENDO Drive House

0
197
DENDO Drive House

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaczęła 3 października br. sprzedaż limitowaną DENDO Drive House w Tokio. Jest to domowy system Vehicle – Top – House (V2H), tzn. Vehicle to Home, czyli system zasilania domu energią elektryczną przechowywaną w akumulatorach samochodów EV/PHEV.

Firma MMC ogłosiła koncepcję wraz z planem uruchomienia pakietu DDH i serwisem w marcu 2019 r. na Geneva Auto Show. To pierwszy etap sprzedaży na świecie, a koncern planuje poszerzyć ofertę na rynki zagraniczne.

Co to jest DENDO Drive House?

DDH jest domowym systemem, który składa się z bateryjnego pojazdu elektrycznego Mitsubishi (EV) bądź auta hybrydowego, ładowanego z gniazdka (PHEV), paneli słonecznych, dwukierunkowej ładowarki i domowego akumulatora energii elektrycznej, który nie jest uwzględniony w omawianej limitowanej ofercie sprzedaży. Cały system jest tak zaprojektowany, żeby po łatwym montażu mógł stać się integralną częścią domowej instalacji elektrycznej.

DDH od MMC pozwoli użytkownikowi naładować auto w domu, wykorzystując przy tym energię słoneczną, a także przesłać tę energię z pojazdu EV/PHEV do domowego zasilania instalacji elektrycznej. Takie rozwiązanie dostarcza klientom korzyści, obejmujące zapewnienie awaryjnego źródła zasilania czy oszczędności kosztów energii elektrycznej.

DDH jest przemyślane jako usługa do kompleksowego zakupu w salonach MMC, obejmująca sprzedaż, instalację oraz przeglądy serwisowe. MMC zastrzega, iż w niektórych krajach oraz regionach instalacja i konserwacja wykonywane będą przez wybrane firmy zewnętrzne.

Korzyści DENDO Drive House

Korzyści, jakie może przynieść DDH to m.in.: zapewnienie awaryjnego źródła zasilania, które może wykorzystać energię z akumulatora auta w pełni elektrycznego (BEV) albo ładowanej z gniazdka hybrydy (PHEV) czy z akumulatora domowego do zasilania domowych odbiorników elektrycznych. Ponadto pakiet DDH może przyczynić się do tworzenia społeczności niskoemisyjnej, przez wykorzystanie energii, która wytwarzana jest przez panele słoneczne, aby zasilać gospodarstwo domowe albo do zapewnienia mocy wymaganej do korzystania z samochodów EV/PHEV. Co więcej, DDH oferowany będzie jako kompletny pakiet w salonach dealerskich Mitsubishi, ułatwiając klientom zakup niezbędnych kompatybilnych komponentów systemu.

Przeczytaj także:  W Polsce zarejestrowanych jest 6,3 tys. samochodów elektrycznych

Koncern pracuje nad koncepcją, aby elektryfikację pojazdów wykorzystać do sprawienia, aby życie klientów stało się bardziej komfortowe i wygodne. Pojazdy elektryczne, dzięki DDH, są wybrane jako te środki transportu, które niosą realne korzyści i mogą być zintegrowane z domem. Jak tłumaczy MMC: „DDH jest propozycją wnoszącą nową wartość dodaną do postępującej elektryfikacji pojazdów”.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o