New Work, operator biur elastycznych, wkracza do Gdańska

0
647
New Work Gdańsk
Źródło: Torus

New Work, jeden z liderów wśród dostawców elastycznych biur w Europie Środkowo-Wschodniej kontynuuje ekspansję w Polsce i wkrótce pojawi się ze swoją ofertą w Gdańsku. Na swoje potrzeby firma wynajęła blisko 4,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku Neon w kompleksie Alchemia od dewelopera Torus.

New Work („Space as a Service”),  jeden z trzech największych dostawców elastycznych biur w Europie Środkowo-Wschodniej koncentrujący się na klientach korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) działa już w 5 krajach regionu (Węgry, Polska, Czechy, Rumunia i Ukraina). Obecnie firma koncentruje się na najszybciej rozwijającym się rynku – Polsce. Kontynuując swoją ekspansję, po otwarciu nowych lokalizacji w Warszawie, Łodzi i Krakowie, wkrótce będzie obecna także w Gdańsku.

W Polsce, konsekwentnie dodajemy nowe biura do naszej sieci, aby móc oferować naszym klientom najlepsze lokalizacje we wszystkich kluczowych miastach. Po otwarciach placówek w miastach regionalnych, takich jak Łódź i Kraków, wkrótce zaoferujemy nasze pierwsze biura w Gdańsku. W rzeczywistości do końca 2020 r. planujemy być obecni w 7 miastach w Polsce, w około 15 lokalizacjach z powierzchnią ponad 50 000 mkw.

Hubert Abt, CEO i założyciel New Work

Obecnie New Work oferuje swoje usługi w 5 lokalizacjach w Warszawie, 2 w Łodzi i 1 w Krakowie. W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma zamierza rozszerzyć działalność na Wrocław, Poznań i Katowice, zwiększając także swoją obecność w Warszawie. Klienci New Work mają dostęp nie tylko do elastycznych rozwiązań biurowych oferowanych przez firmę lokalnie, ale także w ramach całej sieci funkcjonującej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Cieszymy się, że Alchemia zyskała kolejnego, tak znaczącego najemcę. Pojawienie się New Work w Trójmieście jest dowodem atrakcyjności inwestycyjnej regionu, a działalność firmy będzie z pewnością świetnym uzupełnieniem dostępnej na rynku oferty powierzchni biurowych.

Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus

Neon to czwarty i ostatni etap centrum biurowego Alchemia. Budynek oferuje ponad 35 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 500 mkw. z przeznaczeniem na biura. Na parterze Neonu znajdzie się kilka punktów usługowych, m.in. przedszkole dla blisko 100 dzieci. Przestrzeń między Neonem i sąsiednim budynkiem Alchemii, Argonem, stanowić będzie niebawem pasaż z dostępem do wielu punktów  gastronomicznych oraz innych usług. Będzie to wyjątkowa przestrzeń do spotkań, konsumpcji i relaksu. Każdy budynek Alchemii certyfikowany jest w amerykańskim systemem LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Alchemia została zaprojektowana przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

Przeczytaj także:  Rynek biurowy w Katowicach dynamicznie się rozwija

W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Biuro Na Miarę.

Lokalny rynek potrzebuje elastycznych rozwiązań, o które pyta większość naszych klientów głównie ze względu na małą podaż dostępnych powierzchni biurowych między 50-300 mkw. Udostępnienie takiej usługi najmu w gdańskiej Alchemii przyczyni się do tego, że zarówno MŚP, jak i korporacje, będą miały możliwość skorzystania z wygodnego i gotowego rozwiązania, czyli wynajęcia gotowego biura, na okres krótszy niż w przypadku powierzchni konwencjonalnych. Globalne trendy pokazują, że międzynarodowe, ale również lokalne firmy, w dzisiejszych czasach wymagają wysokiej jakości produktu, na wygodnych dla siebie zasadach, które zmniejszają ryzyko związane z najmem konwencjonalnej powierzchni biurowej, ale dodatkowo umożliwiają wzrost w ramach jednego budynku. Rozwiązania proponowane przez New Work doskonale pasują zarówno dla firm, które mają stabilną sytuację finansową, jak również te, które się rozwijają. Cieszę się, że jako Biuro Na Miarę wsparliśmy proces negocjacyjny pomiędzy Torusem a New Workiem, zakończony sukcesem.

Tomasz Węglarz, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży w firmie Biuro Na Miarę

Źródło: Torus

avatar
  Obserwuj  
Informuj o