Nextbike podsumowuje trzeci sezon funkcjonowania Częstochowskiego Roweru Miejskiego

0
217
Trzeci sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego

31 października zakończył się trzeci sezon funkcjonowania Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Rowery miejskie istnieją w Częstochowie od grudnia 2017 r., a zatem był to drugi pełnowymiarowy sezon.

W tym roku z miejskich rowerów w Częstochowie skorzystano ponad 149 tysięcy razy. Wg zapowiedzi, w kwietniu 2020 r. do stacji powróci 185 rowerów.

Tegoroczny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego rozpoczął się 1 kwietnia, a zakończył 31 października. W tym czasie odnotowano 149,2 tys. najmów, a co za tym idzie, każdy jednoślad był wynajmowany ponad 806 razy. Zwiększyła się także liczba użytkowników systemu o ok. 6,5 tys. osób.

Jesteśmy dumni, że system, który dostarczyliśmy, zyskał przychylność rowerzystów miejskich z Częstochowymówi Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.Liczba rejestracji i wypożyczeń pokazuje, jak bardzo mieszkańcy cenią sobie ten ekologiczny, tani i zdrowy środek transportu.

W przyszłym roku – w ramach budżetu obywatelskiego – mają powstać trzy nowe stacje Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Dwie na Rakowie – przy Placu Orląt Lwowskich i stadionie Rakowa oraz jedna na Grabówcemówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – To świadczy o popularności systemu i potrzebie jego rozbudowy. Równolegle zwiększamy też długość tras rowerowych w mieście. Niedawno nowa ścieżka powstała przy ul. Korfantego, a kolejne kilometry dróg dla rowerzystów będą gotowe m.in. po zakończeniu latem 2020 r. budowy centrów przesiadkowych.

W ciągu 3 sezonów działania systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego wynajmowano rowery 325,8 tys. razy. Rekordzistą jest użytkownik, który w ciągu 212 dni funkcjonowania systemu w br. korzystał z niego 279 razy. Najczęściej wynajmowano rowery w czerwcu (34 578 wynajmów) oraz lipcu (25 582). Najmniej wypożyczeń było w październiku – 10 900. Rekord wypożyczeń odnotowano 9 czerwca, kiedy to z rowerów skorzystano 1 520 razy, czyli na każdym rowerze odbyło się przynajmniej 8 przejażdżek.

W sezonie 2019 16% rowerów wchodzących w skład systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego zostało wzbogaconych o foteliki dziecięce.

Przeczytaj także:  Prawie 10 procent Polaków korzysta z urządzeń transportu osobistego

Nextbike Polska S.A. podaje, że rowery, po uprzednim serwisowaniu i konserwacji, wrócą na ulice Częstochowy w kwietniu 2020 r.

Źródło zdjęcia: Nextbike Polska. S.A.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o