Nextbike Polska został operatorem Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego

0
491
Nextbike Polska został operatorem Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego
Źródło: Nextbike Polska

14 stycznia 2020 r. Nextbike Polska podpisał umowę z Miastem Oświęcim na dostarczenie i obsługę kolejnego systemu rowerów miejskich w województwie małopolskim. Docelowo system składać się będzie z 9 stacji i 90 rowerów. Zwycięzca przetargu, firma Nextbike Polska, zainauguruje wypożyczalnie 1 maja.

Umowa z Nextbike Polska, największym operatorem samoobsługowych systemów rowerowych (firma obsługuje m.in. warszawskie Veturilo, Poznański Rower Publiczny i Wrocławski Rower Miejski) została podpisana przez Janusza Chwieruta, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Członków Zarządu Nextbike Polska.

Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w   Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince. Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on uruchomiony – również w ramach umowy. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października – w okresie trwania umowy.

Jesteśmy dumni, że Oświęcim dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny będzie 2. systemem rowerowym w województwie – jesteśmy już obecni w Tarnowie. Cieszymy się, że nasza usługa wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. W całym kraju z naszych systemów korzysta 2,4 mln osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska S.A.

To pilotażowy projekt. Liczymy więc, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom.

Agata Gworek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Podkreśla, że każde rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko wybierając rower zamiast samochodu to krok w dobrą stronę.

Źródło: Nextbike Polska

Przeczytaj także:  Nextbike Polska udostępnia rowery w fińskim Oulu
avatar
  Obserwuj  
Informuj o