Nissin Logistics nowym najemcą Panattoni Park Bydgoszcz II

Nissin Logistics nowym najemcą Panattoni Park Bydgoszcz II

Panattoni Europe wynajmie firmie logistycznej Nissin Logistics ponad 18 tys. mkw. przestrzeni magazynowej w Panattoni Park Bydgoszcz II. Jest to drugi najemca w realizowanej inwestycji, która zostanie oddana w I kw. 2020 r.

Panattoni Park Bydgoszcz II pozostaje w budowie i zyskuje kolejnych najemców. Inwestycja będzie zajmować prawie 40 tys. mkw. przestrzeni magazynowej, a już połowa została wynajęta. Około 5 tys. mkw. przeznaczonych na sortownię wynajmuje tu jeden z polskich operatorów logistycznych. Kolejną firmą, która zdecydowała się na wynajem w tej lokalizacji, jest Nissin Logistics – japoński operator logistyczny na europejskim, azjatyckim i amerykańskim rynku. Większość wynajmowanej powierzchni zostanie przeznaczona na magazyn dla jednego z klientów, zajmującego się produkcją metalowych opakowań do napojów.

Dorota Jagodzińska, Managing Director w Panattoni Europe, komentuje: „Podpisane umowy najmu powierzchni w powstającym parku pokazują rosnące zainteresowanie tym regionem i zwiększającym się tutaj zapotrzebowaniem na nowoczesne magazyny klasy A. Bydgoszcz to jedna z najlepszych wschodzących lokalizacji. Decyduje o tym m.in. łatwiejsza rekrutacja pracowników niż na rynkach wiodących oraz rozwijająca się w regionie infrastruktura drogowa. Nowe drogi ekspresowe, zwłaszcza droga S5, zwiększa atrakcyjność Bydgoszczy i Kujaw zarówno dla firm logistycznych, jak i produkcyjnych”.

Kontrakt komentuje także Sebastian Muziński, General Manager w Nissin Logistics: „Wynajęcie powierzchni magazynowej w nowym Parku Logistycznym Panattoni pozwoli nam na zwiększenie efektywności składowej, jak również poprawi wydajność operacji magazynowych, gdyż magazyn został uszyty dokładnie pod potrzeby naszego głównego klienta w tym parku. Z uruchomieniem nowego magazynu wiążemy też duże nadzieje na dalszy rozwój biznesu na rynku Bydgoskim”.

Panattoni Park Bydgoszcz II powstaje w obrębie miasta, w sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego, 3 km od obwodnicy Bydgoszczy i drogi krajowej nr 80, a także 9 km od węzła z drogą ekspresową S10. Inwestycja certyfikowana będzie w systemie BREEAM na poziomie GOOD. Elastyczne moduły obiektu można przeznaczyć na składowanie albo lekką produkcję, natomiast teren wokół budynku będzie wyposażony w place manewrowe i parkingi.

Przeczytaj także:  Mariusz Mroczek i Adam Wilgus wesprą Dział Corporate Finance w Colliers International

Źródło zdjęcia: Panattoni Europe

avatar
  Obserwuj  
Informuj o