Nowa stacja rowerowa przy Galerii Młociny

0
199

Warszawiacy mogą korzystać z nowej stacji rowerowej. Została ona udostępniona 2 września na Bielanach przy Galerii Młociny.

Punkt wypożyczeń powstał dzięki współpracy systemu Nextbike Polska i Galerii Młociny. Stacja posiada 10 nowych jednośladów oraz 15 miejsc do ich wpięcia. W przypadku, gdy użytkownik nie znajdzie wolnego miejsca, może podpiąć rower do stacji przy pomocy obejmy. Kolejny, ósmy sezon systemu Veturilo wystartował 1 marca i potrwa do końca listopada. Warszawscy rowerzyści mogą korzystać łącznie z ponad 380 stacji i 5500 jednośladów.

By zostać użytkownikiem, należy zarejestrować się na stronie internetowej vertuilo.pl, poprzez aplikację mobilną lub terminal. Minimalna kwota, którą trzeba zasilić swoje konto to 10 zł. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami. Terminal znajdujący się przy stacji wymaga wprowadzenia numeru telefonu, kodu pin i numeru roweru. W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej należy zeskanować kod QR znajdujący się na jednośladzie. System przewiduje darmowe pierwsze 20 min jazdy.

Jednoślady w Warszawie są kompatybilne z systemami: Konstanciński Rower Miejski, Piaseczyński Rower Miejski oraz KołoMarek. Dzięki temu rowery można wypożyczać i zwracać w każdej z tych lokalizacji. Dodatkowo w każdym z systemów obowiązuje identyczny cennik.

Źródło zdjęcia: Nextbike Polska

Przeczytaj także:  Rower Metropolitalny Mevo podsumowuje półrocze
avatar
  Obserwuj  
Informuj o