Konin wzbogaci się o sześć nowych autobusów elektrycznych

0
244
Autobus elektryczny w Koninie

W Koninie pojawi się sześć nowych autobusów elektrycznych. Realizatorem zamówienia będzie firma Solaris.

Do końca maja 2020 r. pojazdy mają być dostarczone do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.Wartość przedsięwzięcia, które obejmuje zakup sześciu elektryków wraz z trzema ładowarkami wyniesie ponad 16 mln zł.

Pojazdy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Energy, których pojemność wyniesie 200 kWh. Każdy z autobusów będzie posiadał silnik elektryczny o mocy 110 kW. Dodatkowo zostaną dostarczone również trzy wolnostojące dwustanowiskowe ładowarki, które będzie można podłączać za pomocą złącza plug – in. Ich moc to 2 x 60 kW lub 1 x 120 kW. Czas, który będzie potrzebny na naładowanie baterii to 3 – 6 h. Każdy z pojazdów zostanie wyposażony w 26 miejsc siedzących, w tym 10 dostępnych z niskiej podłogi. Pojazdy zostaną wyposażone również w klimatyzację, monitoring oraz lokalizację GPS. Autobusy zostaną przystosowane do montażu pantografu na dachu, dzięki czemu zostanie usprawnione ładowanie na terenie zajezdni, ale też w innych miejscach.

W latach 2010 – 2011 firma dostarczyła do Konina 16 Solarisów Urbino. Łącznie 118 zeroemisyjnych autobusów firmy Solaris porusza się ulicami Polski w 16 miastach.

Przeczytaj także:  Elektryczny Mustang Lithium zaprezentowany przez Forda i Webasto
avatar
  Obserwuj  
Informuj o