Nowe wersje elektrycznych modeli Smarta EQ ForTwo i EQ ForFour

0
143
Elektryczny Smart EQ ForTwo

Smart zaprezentował dwie nowe wersje elektrycznych modeli EQ ForTwo i EQ ForFour. Oficjalny debiut przewidziany jest podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.  

Aktualnie producent oferuje już tylko auta z napędem elektrycznym. Nowe Smarty EQ inspirowane były koncepcyjnymi modelami Smart ForEase, które przedstawiono w ubiegłym roku podczas salonu samochodowego w Paryżu. Samochód posiada 82 KM i 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojemność baterii, która zasila auto to 17,6 kWh. Dzięki ładowarce pokładowej o mocy 22kW w ok. 40 min można uzupełnić zapas prądu od 10 do 80 proc. Ładowanie z domowego gniazdka pozwoli naładować baterię w ciągu 3,5 h.

Auta wyposażone są w ekran o przekątnej 8 cali. Według założeń producenta system ma zapewnić płynną współpracę ze smartfonem. W wyglądzie zewnętrznym można zauważyć większy grill oraz pionowe wloty powietrza, które znajdują się w skrajnych położeniach zderzaka. W standardowej wersji wyposażenia znajdują się przeciwmgielne światła, natomiast za dopłatą mogą występować w wersji LED. Z tyłu pojazdu można dostrzec nową formę wypełnienia świateł – czterorombowe pętle świetlne.

Przeczytaj także:  GreenWay podejmuje współpracę z AMIC Energy
avatar
  Obserwuj  
Informuj o