Nowoczesna ekonomia współdzielenia. Stanisław Świerk sprawdza OSHARE.pl

0
992
Nowoczesna ekonomia współdzielenia. Stanisław Świerk sprawdza Oshare.pl - OSHARE News

„Ekonomia współdzielenia”? To się opłaca! O tym, jak oszczędzać, a nawet zarabiać na rzeczach, które nie są potrzebne na co dzień, rozmawiamy ze Stanisławem Świerkiem – modelem, Vicemisterem Warszawy 2018 oraz strażakiem PSP.

Redakcja OSHARE News: Jaką miałeś pierwszą myśl, gdy spotkałeś się z OSHARE.pl? Co Cię najbardziej zaskoczyło?

Stanisław Świerk: Zaskoczył mnie sam pomysł. Przecież to coś bardzo prostego, ale nie spotkałem się jeszcze z podobną platformą. W Internecie można znaleźć co najmniej kilka ogromnych portali, na których można coś kupić lub sprzedać, a przecież można wypożyczać. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy, które weźmiemy do ręki tylko raz lub dwa. Wbrew pozorom to spora oszczędność… a nawet i opcja, by zyskać. Jeżeli sporadycznie z czegoś się korzysta, np. z wiertarki, można ją spokojnie wypożyczyć. Zawsze to sposób na zwrot kosztów jej zakupu bez konieczności jej odsprzedaży.

Redakcja OSHARE News: Jak odbierasz hasło „ekonomia współdzielenia”? Czy rzeczywiście ma to sens?

Stanisław Świerk: Oczywiście, że tak! Dla mnie to jest bardzo logiczne, że nie opłaca się kupować rzeczy dla samego ich posiadania. Wypożyczanie jest pragmatyczne i zdecydowanie tańsze w stosunku do zakupu. Możemy również wykorzystać to, co mamy i za opłatą udostępnić dla innych. Jeden i drugi przypadek sprawia, że więcej pieniędzy zostaje nam w portfelu.

Redakcja OSHARE News: Przeglądając platformę OSHARE.pl, z pewnością trafiłeś na możliwość wypożyczenia nietypowych produktów. Co przykuło Twoją największą uwagę?

Stanisław Świerk: Trafiłem na nietypowe propozycje takie jak wynajem różnego rodzaju specjalistów w określonych dziedzinach jak np. hydraulików. Moją skrytą pasją jest jednak motoryzacja i to właśnie różnego rodzaju samochody czy quady zrobiły na mnie największe wrażenie.

Redakcja OSHARE News: Każdy z nas ma w domu dużo różnych przedmiotów, których nie używa na co dzień. Jak wygląda to w Twoim przypadku? Może masz coś, co mógłbyś zaoferować do wypożyczenia na naszej platformie? Co by to było?

Przeczytaj także:  „Ekonomia współdzielenia” w rodzinnej i codziennej praktyce

Stanisław Świerk: Jak już wcześniej wspomniałem, moją skrytą pasją jest motoryzacja. W swojej rodzinie mamy dużo samochodów: od luksusowych po staroświeckie i nie każdy z nich używany jest na co dzień. Myślę, że któryś z nich po wypożyczeniu mógłby posłużyć niejednej osobie.

Redakcja OSHARE News: Komu poleciłbyś platformę OSHARE.pl?

Stanisław Świerk: Na pewno osobom takim jak ja, czyli takim, które cenią sobie czas i oszczędność.

Stanisław Świerk

Vicemister Warszawy z 2018 roku oraz fotomodel komercyjny. Ponadto student Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i strażak PSP. Marzyciel, który nieustannie dąży do postawionego przez siebie celu – aktualnie pracuje nad autorskim materiałem muzycznym. Jego życie prywatne i zawodowe można śledzić na jego profilu @stasiu_swierk na portalu Instagram.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o