Nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bogatyni

1
349
Nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bogatyni - OSHARE News

Od 1 sierpnia wszyscy użytkownicy elektrycznych samochodów mogą skorzystać ze stacji ładowania, która znajduje się przy Elektrowni Turów należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

To pierwsza tego typu przestrzeń w gminie Bogatynia. Jednocześnie można tam naładować cztery samochody. Obiekt składa się z dwóch stacji: pierwszej – szybkiego ładowania Garo QC45, która może naładować auto od 0 do 80 proc. w maksymalnym czasie do 30 minut; drugiej – Garo LS-4, posiadającej dwa gniazda, które zostały zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czas ładowania jest dłuższy, ponieważ wykorzystuje prąd zmienny.

Nowoczesna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bogatyni - OSHARE News
Źródło: Mat. pras. PGE GEiK S.A.

Zarówno właścicielem, jak i operatorem stacji jest PGE Nowa Energia. Stacja w Bogatyni nie jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu. W lipcu i sierpniu 2019 roku powstały punkty ładowań w Lublinie, Jeleniej Górze oraz w Szczytnej w województwie dolnośląskim. Stacje ładowania samochodów elektrycznych Grupy PGE Nowa Energia znajdują się łącznie w 14 miastach w Polsce i liczą łącznie ponad 50 punktów.

Przeczytaj także:  Opel zapowiada 8 zelektryfikowanych modeli do 2021 r.
avatar
  Obserwuj  
Informuj o
Piotrek
Gość
Piotrek

Stacji już trochę w kraju jest. Najwięcej chyba w tej chwili ma greenway. Albo przynajmniej tak sie wydaje, bo maja je najrozsądniej ulokowane po całym kraju. No i tez kazdy moze z nich skorzystać -nie ma selekcji modeli elektryków – standardowo mają trzy wtyczki aby każdy mogl sie podładowac