Otwarto Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin – Goleniów

0
408
Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin – Goleniów

Waimea Cargo Airport Szczecin – Goleniów otwarto w środę, 2.10.2019 r. Spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. jest inwestorem nowoczesnego terminala cargo.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin – Goleniów to nowoczesny obiekt. Jego łączna powierzchnia wynosi 8 tys. mkw. z zapleczem biurowo – socjalnym. Stanowi on integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. Projekt realizowano, opierając się na własnych środkach inwestora, który współpracował z Rose Hall International LLP. W końcowej fazie realizacji inwestycji bank BNP Paribas udzielił finansowania na przedsięwzięcie w wysokości 18,9 mln. Łączna wartość inwestycji to ponad 30 mln. zł.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, komentuje: „Otwarcie terminalu cargo na goleniowskim lotnisku to przełomowa chwila dla rozwoju naszego regionalnego „okna na świat”, które jako samorząd województwa wspieramy od lat. To również niezwykle ważny moment dla gospodarki Pomorza Zachodniego. Logistyka i transport multimodalny należą do naszych inteligentnych specjalizacji, a firma Waimea świetnie się w nie wpisuje swoją kolejną już inwestycją. Nie mam wątpliwości, że terminal cargo pozwoli na dynamiczny rozwój wielu zachodniopomorskim firmom. Na naszych oczach Pomorze Zachodnie staje się polskim hub-em logistycznym, który coraz lepiej wykorzystuje bliskość szlaków handlowych prowadzących ze Skandynawii na Południe Europy i z Zachodu na Wschód. Zyskujemy na atrakcyjności, zyskujemy magnes przyciągający kolejnych inwestorów do regionu”.

Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A., dodaje: „Otworzyliśmy w Polsce drugi profesjonalny i w pełni wyposażony terminal cargo, w doskonałej lokalizacji, w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Goleniowie. Widzimy bardzo duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce. Budowanie obiektów magazynowych wokół lotnisk to światowy i europejski trend, terminale cargo zlokalizowane w sąsiedztwie portów lotniczych są ich naturalnym dopełnieniem niezbędnym do realizacji pełnego zakresu usług przewoźników lotniczych. Realizowane przez Waimea Holding obiekty tworzą doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o światowe standardy. Rosnąca popularność zakupów przez Internet stawia szereg wyzwań przed podmiotami działającymi na rynku e-commerce, jednym z fundamentów jest dobrze zlokalizowany magazyn z obsługą na najwyższym poziomie, w naszym obiekcie zapewni ją wiodący operator handlingowy WELCOME Airport Services. Jestem przekonany, że zarówno rynek, jak i nasi najemcy docenią doskonałą lokalizację obiektu, jego wyposażenie i funkcjonalność”.

Najemcy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin – Goleniów

Nowymi najemcami obiektu są m.in.: firma WELCOME Airport Services – czołowy agent handlingowy w kraju w zakresie obsługi cargo. Paweł Litkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych, podkreśla: „Obsługa cargo to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju naszej firmy. W 2019 roku planujemy również uruchomienie nowego terminalu cargo w Warszawie”.

WELCOME Airport Services zajmuje się wdrażaniem wsparcia dla spedycji, linii lotniczych, importerów oraz eksporterów w 3 lokalizacjach: w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Ma też specjalistyczny terminal na terenie Poznania. Firma będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową w Szczecinie – Goleniowie na powierzchni 2 tys. mkw.

Przeczytaj także:  „Ekonomia współdzielenia” w rodzinnej i codziennej praktyce

Piotr Wieczorek, Prezes Zarządu WELCOME Airport Services, podkreśla: „Zbudowany w ofercie dla partnerów wachlarz dodatkowych usług mających na celu między innymi: dostosowywanie ładunków do transportu, sprawdzanie przesyłek i nadanie im statusu bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, umożliwienie przechowywania towarów na magazynach czasowego składowania, dokonywanie odpraw celnych w imieniu i na życzenie klienta pozwala z optymizmem patrzeć na kompleksowość oferty skierowanej do wszystkich partnerów biznesowych uczestniczących w łańcuchu dostaw. W naszej opinii aby istotnie wspomóc lokalny biznes w każdej z lokalizacji, kluczowym staje się uzupełnienie oferty o istotne elementy mogące pomóc w realizacji wysyłki i to właśnie stało się celem Zarządu i kierunkiem rozwojowym dla Pionu Cargo.  Z ogromną nadzieją patrzymy w przyszłość. Widzimy duży potencjał zarówno w branży, jak i w lokalizacji. Cieszymy się, że WELCOME Airport Services staje się jednym z podmiotów, mającym wpływ na rozwój Portu Lotniczego oraz Pomorza Zachodniego”.

Kolejnym najemcą jest OMEGAir CARGO Sp. z o.o., świadcząca usługi z zakresu spedycji lotniczej, kolejowej oraz morskiej. Na powierzchni 1 350 mkw. wykonywać będzie usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin – Goleniów jest najnowocześniejszą inwestycją w regionie. Ma ona zapewnić kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Będzie to centrum frachtu lotniczego oddziałującego na cały region. Port Lotniczy Szczecin – Goleniów z nowo otwartym terminalem spełnia wymagania, które stawiają firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim oraz w północno – wschodnich Niemczech. W branży e-commerce ważna jest szybkość dotarcia przesyłki do klienta, co jest atutem transportu lotniczego oraz sprawnie funkcjonującego terminala cargo.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o