Panattoni wybuduje kolejne 53 000 m kw. hal magazynowych w Lublinie

0
205
Panattoni wybuduje kolejne 53 000 m kw. hal magazynowych w Lublinie

Panattoni kontynuuje inwestycję w Lublinie, która dotyczy czterech hal magazynowych o łącznej powierzchni 53 110 mkw.

Budowa Panattoni Park Lublin III rozpoczęła się w październiku br. Wśród pierwszych najemców znajdują się operatorzy logistyczni, którzy wynajęli łącznie 12 tys. mkw. Jest to trzecie centrum dystrybucyjno – logistyczne Panattoni na Lubelszczyźnie.

Na zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Lublina i całej Polski Wschodniej składa się kilka czynników. Jeden z najistotniejszych to postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej – tłumaczy Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe.

Zmiany w infrastrukturze transportowej to nowa obwodnica Lublina, budowa drogi ekspresowej nr 17 oraz trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem, która jest częścią budowy szlaku Via Carpatia – paneuropejskiego korytarza transportowego, który ma połączyć północ i południe Europy od Litwy przez Białystok, Lublin, Rzeszów, aż po Grecję. Jego ukończenie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju, Europy i świata.

Kluczową rolę odgrywa także dostęp do zasobów ludzkich w regionie. Lubelszczyzna posiada ponad 2 mln populacji, bezrobocie wyższe niż w innych regionach oraz dziewięć szkół wyższych. Rocznie kształci się w nich ok. 65 tys. osób. Dzięki temu jest w stanie zapewnić stały dopływ wykwalifikowanych pracowników.

Panattoni Park Lublin III zaoferuje nowoczesną powierzchnię produkcyjno – magazynową z możliwością kształtowania modułów. W parku powstaną cztery hale o powierzchniach: 20 tys. mkw., 18,3 tys. mkw., 6,7 tys. mkw oraz 8,1 tys. mkw. Obiekty znajdują się przy ul. Mełgiewskiej w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 822 i 2 km od skrzyżowania z obwodnicą Lublina w ciągu dróg ekspresowych S12 oraz S17.

Źródło zdjęcia: Panattoni Europe

Przeczytaj także:  SAVILLS: 10 kluczowych trendów. Czym żył rynek nieruchomości w Polsce w 2019 r. i o czym będzie się mówić w 2020 r.?
avatar
  Obserwuj  
Informuj o