Panek wprowadzi do carsharingu 20 aut retro

0
384
Panek wprowadzi do carsharingu 20 aut retro

Z okazji swojego 20-lecia firma PANEK S.A. wzbogaci usługę carsharingu o nowe pojazdy z kategorii retro. Do końca 2020 r. ma być 20 wszystkich takich aut, które staną się symbolem 20 lat rozwoju wypożyczalni.

Ponad rok temu w usłudze PANEK CarSharing udostępniono 26 – letniego Poloneza Caro. Obecnie operator dysponuje sześcioma autami retro. We flocie znajduje się Polonez, Maluch, Fiat 125p oraz Syrena. Kolejne dwa są przygotowywane i pozostają tajemnicą.

-Tuż po wprowadzeniu Poloneza Użytkownicy zaczęli prosić o kolejny stary samochód w usłudze. Byliśmy nieco zaskoczeni, gdyż nie mieliśmy wtedy planu rozwoju CarSharingu w kierunku samochodów retro. Mieliśmy zato przeszło 600 nowych hybrydowych Yarisów i pracowaliśmy nad wejściem z usługą do Lublina. Użytkownicy jednak chcieli więcej, także zaczęliśmy rozglądać się za kolejnym pojazdem, który będzie w stanie ich uszczęśliwić. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy dobrze zachowanego Malucha, którego wprowadziliśmy do usługi w kwietniu 2019 roku – informuje Katarzyna PANEK Rzecznik Panek S.A.

Retro auta, przed wprowadzeniem do oferty, muszą być odpowiednio przygotowane. Pojazdy muszą być przystosowane do nowoczesnych systemów, a także należy zamontować w nich specjalne oprzyrządowanie. Bardzo często auta mają przerabianą elektrykę i niektóre mechanizmy. Wszystko jest przygotowywane tak, by pozostawić jak najwięcej oryginalnych części. Samochody przechodzą również szczegółowe przeglądy i wymianę części.

Przez rok od wprowadzenia auta Polonez Caro użytkownicy przejechali nim ok. 18 tys. km. W kwietniu br. flotę wzbogacił Maluch, który przejechał do tej pory 7 tys. km. Jeżdżący kwartał Fiat 125p pokonał dystans ok. 3 tys. km. Najdłuższy jednorazowy przejazd wynosił ponad 95 km i został zrobiony autem Fiat 125p. Z pewnością najtrudniejszy w obsłudze jest pojazd Syrena 105 LUX, który we flocie operatora znajduje się miesiąc. Samochód przeznaczony jest przede wszystkim dla znawców tego typu pojazdów.

Przeczytaj także:  Czym jest carsharing i jak działa?

– W 2020 roku firma PANEK obchodzi 20-lecie swojej działalności, do końca przyszłego roku zamierzamy mieć w swojej flocie 20 samochodów retro. Już za kilka dni Polonez, Maluch i Fiat rozjadą się po Polsce, będzie można korzystać z nich w innych objętych usługą miastach – dodaje Katarzyna Panek.

Operator w ramach niespodzianki nie ujawnia, do jakich miast trafią poszczególne samochody. W ciągu roku natomiast mają zmieniać swoją lokalizację. W krótkim czasie pojawią się dwa kolejne samochody, które będą podróżować również między miastami.

By móc skorzystać z oferty operatora należy posiadać prawo jazdy, zainstalowaną aplikację PANEK CarSharing i zweryfikowane konto. Koszt przejazdu to 0,80 zł za 1 min i od 0,50 zł do 0,80 zł za przejechany km. Ceny są zależne od posiadanej subskrypcji.

Źródło zdjęcia: PANEK CarSharing

avatar
  Obserwuj  
Informuj o