Park Wrocław I, czyli kolejny park magazynowy BIK

0
222
Park Wrocław I

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zaprezentowało swój siódmy park magazynowy – Park Wrocław I. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w transakcji kupna – sprzedaży 11,7 ha działki, na której zlokalizowana jest nieruchomość.

BIK Park Wrocław I zostało zaprezentowane 22 października br. w TERMINAL HOTEL. Inwestycja zaoferuje ok. 47 tys. mkw. powierzchni biurowej i magazynowej. Centrum logistyczne mieści się w Nowej Wsi Wrocławskiej, w gminie Kąty Wrocławskie w sąsiedztwie autostrady A4 – węzeł Wrocław Południe i Pietrzykowice, a także 14 km od centrum Wrocławia i lotniska.

Obiekt będzie przystosowany do produkcji, magazynowania oraz usług wg Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Park magazynowy zostanie wyposażony m.in.: w doki załadunkowe z ruchomymi rampami, własną stację TRAFCO, która zapewni odpowiednią ilość mocy elektrycznej, posadzkę przemysłową o wytrzymałości 6 t/mkw., parking dla samochodów osobowych i plac manewrowy dla pojazdów ciężarowych. Wszystko z myślą o zapewnieniu większego komfortu dla najemców. Ponadto bezpieczeństwo obiektu zapewni monitoring kamer i całodobowa ochrona. Dodatkowo cały teren zostanie ogrodzony.

Michał Sikora, Konsultant ds. gruntów, spraw technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych firmy Cushman & Wakefield, komentuje: „Teren ten początkowo przeznaczony był pod zupełnie inny projekt komercyjny, lecz brak możliwości zrealizowania pierwotnego planu, umożliwił pozyskanie nowego właściciela z branży przemysłowo-magazynowej. Biuro Inwestycji Kapitałowych jako nowy, istotny gracz na rynku nieruchomości, pozytywnie ocenił potencjał tej lokalizacji i zdecydował się na kolejną inwestycję w nowym regionie Polski”.

Źródło zdjęcia: Cushman & Wakefield

Przeczytaj także:  Jak wyglądał najem mieszkań w IV kw. 2019? Raport Expandera i Rentier.io
avatar
  Obserwuj  
Informuj o