Pierwsze w Polsce osobowe busy na minuty od CityBee

0
961
Osobowe busy na minuty

Od 13 września operator CityBee wprowadza do carsharingu 9 – osobowe busy Toyota Proace Verso. To pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Poszerzona oferta została skierowana do użytkowników Warszawy (17 samochodów) i Gdańska (12 samochodów). Busy osobowe sprawdzą się podczas objazdowych wycieczek lub jako transfer np. na dworzec. Mogą też być wykorzystane podczas dłuższych wyjazdów na terenie Polski. Również w przypadku wynajmu 9 – osobowych pojazdów dostępna jest opcja free floating. Dzięki niej można podróżować do innego miasta, tam, gdzie dostępne są auta 9 -osobowe CityBee i zakończyć wynajem. Nie łączy się to z dodatkowymi kosztami. Dla komfortu użytkowników stworzono też obszerne strefy parkowania.

– Od samego początku naszej obecności w Polsce obserwujemy uważnie rozwój współdzielonej mobilności. Szukamy nieustannie rozwiązań, które spełnią oczekiwania użytkowników tych usług. Dlatego jako pierwszy operator carsharingu w Polsce, dodaliśmy do naszej oferty busy osobowe, które dadzą naszym klientom zupełnie nowe możliwości. Udostępnione przez nas toyoty Proace Verso to wysokiej klasy auta, które zapewnią komfortową podróż grupową na krótkim, ale i długim dystansie – komentuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.

Samochody mają 9 miejsc oraz pojemny bagażnik, którego maksymalna objętość to 1300 l. Wszystkie auta zostały wyposażone w kamerę cofania oraz czujniki z przodu i z tyłu. Posiadają klimatyzację, sterowanie głośnością multimediów z poziomu kierownicy oraz dotykowy ekran w środkowej konsoli. Użytkownicy będą mogli podłączyć swój telefon poprzez Bluetooth. Dla komfortu kierowcy i pasażerów w samochodach znajdzie się uchwyt na smartfon oraz ładowarki z trzema końcówkami.

Minuta jazdy to koszt 0,99 zł za min, 49 zł za godz. oraz 219 zł za cały dzień. Można również wybrać możliwość płatności tygodniowej – 1199 zł oraz miesięcznej 2499 zł. Do tego należy dodać 0,99 zł za każdy przejechany km. Paliwo, ubezpieczenie, parking oraz inne koszty techniczne są wliczone w cenę.

Przeczytaj także:  KGHM udostępniła pracownikom elektryczne hulajnogi

Pojazdy można wynajmować poprzez aplikację mobilną, która lokalizuje najbliższe z nich. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, natomiast kluczki znajdują się w środku. Płatności są realizowane automatycznie po zakończeniu wynajmu. Rezerwacja 15 min jest darmowa podobnie jak w przypadku innych samochodów. Dodatkowo przy busach osobowych istnieje możliwość dłuższej rezerwacji, której koszt jest zgodny z cennikiem.

avatar
  Obserwuj  
Informuj o